آیا در زمستان می توان جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

آیا در زمستان می توان جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

بسیاری از افراد برای عمل بینی (رینوپلاستی) در زمستان تردید دارند. شاید این تردید و نگرانی به علت افرادی باشد که قبلا عمل بینی انجام داده اند زیرا معمولاً آن ها عمل بینی در زمستان را توصیه نمی کنند و می گویند جراحی زیبایی بینی در زمستان برایشان مشکلاتی مثل خشک شدن بینی در فصل سرما، به وجود آورده است.

آیا در زمستان می توان جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

به اعتقاد پزشکان و جراحان، هیچ دلیلی نسبت به این که از جراحی زیبایی بینی صرف نظر کنیم وجود ندارد. اما باید در این میان به نکات بسیار مهمی توجه کرد. جراحی زیبایی بینی و در واقع کارهایی که برای اصلاح شکل ظاهری بینی، اصلاح مشکلات تنفسی و انحراف بینی و پیشگیری از سینوزیت انجام می شود، باعث می شوند رطوبت و مایعات داخل بینی به شدت کاهش پیدا کند. در نتیجه دهان و بینی بیماران به شدت خشک می شود و این مورد باعث ناراحتی آن ها می شود. در فصل زمستان همه از وسایل گرمایشی در منزل خود استفاده می کنند. وسایل گرمایشی باعث می شود که رطوبت هوا از بین برود و شاید باورش برایتان مشکل باشد ولی خشکی هوایی معادل کویر در بعضی مواقع نیز در محیط ایجاد شود. طبق تحقیقات پزشکی انجام شده در این زمینه وقتی هوای خانه گرم و خشک است بار اضافی به بینی سالم و عادی تحمیل می شود تا بیشتر از روز های عادی مخاط و محیط داخل بینی را مرطوب نگه دارد. در مواردی داخل بینی خشکی می زند که شرایط را سخت تر می کند.

طبق توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند باید خشکی هوا را مد نظر داشته باشند. برای جلوگیری از این مشکل می توانند از دستگاه بخور در منزل استفاده کنند. یا پنجره اتاق را باز بگذارند، درست است که هوای سرد وارد محیط می شود ولی لباس گرم بپوشید و اجازه دهید هوای خشک نیز از بین برود پس سعی کنید پنجره را باز نگه دارید، می توانید از سرم نمکی استریل، قطره، اسپری طبق تجویز پزشک استفاده کنید. همچنین می توانید از پماد هایی برای مرطوب نگه داشتن مخاط بینی استفاده کنید البته جراحان زیبایی پماد ویتامین A و D را برای مرطوب نگه داشتن محیط بینی تجویز کرده اند، اما وازلین هم می تواند جایگزین خوبی باشد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که نباید سیگار بکشید زیرا باعث می شود مخاط بینی خشک شود.

منبع: medicalinfo.ir

مطالب مرتبط:

جراحی زیبایی شکم و فرم دهی به آن چگونه انجام می شود؟

چه انتظاراتی از لیفت گردن مد نظر است؟

آیا امکان دارد بعد از عمل بینی صدا تغییر کند؟