اسکلروتراپی چیست؟

اسکلروتراپی چیست؟

اسکلروتراپی سوزان های ظریفی دارد که برای تزریق یک ماده است که به طور مستقیم وارد رگ می شود. این کار باعث می شود که دیواره ی رگ تحریک شده و باعث متورم شدن و نهایتاً به لخته شدن خون تبدیل می شود. و در نهایت جای زخم محو می شود. این بیماری برای از بین بردن رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی به کار می رود. رگ هایی تا 15 میلیمتر با موفقیت درمان شده اند. این روش درمان برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که برای بیمارانی که از جوراب واریس یا دیگر روش های درمانی استفاده کرده اند و بهبود نیافتند. امروزه در ایالات متحده برای این بیماری موادی شامل هیپرتونیک، سولفات سدیم (Sotradecol)، و پولیدوکانول (polidocanol، Aethoxysklerol, Asclera) است، که در حال حاضر برای اسکلروتراپی تأیید شده اند. 

اسکلروتراپی چیست؟

بعد از تزریق در روش اسکلروتراپی، بافت اطراف رگ را در باند می پیچند و باعث می شود دیواره ی رگ به هم بچسبد. بیمارانی ک تحت درمان قرار گرفته اند باید راه بروند تا نیروهایی به رگ های آن ها وارد شود و از لخته شدن خون جلوگیری شود. این روش و تغییرات آن از سال 1920 استفاده شده است. در اغلب موارد بیش از یک جلسه درمان لازم است. 

رگ های واریسی که پس از جراحی برای از بین بردن رگ های مضر درمان شده اند. خونی که از این رگ های مضر عبور می کرده اکنون از رگ های سالم باقی مانده می گذرد. در جراحی، رگ هایی که مشکل ساز هستند از طریق یک برش در کشاله ران آن را محروم می کند. انشعابات کوچکتر نیز با استفاده از یک سری برش های کوچک و دستگاه های ساده حذف خواهد شد. 

منبع: www.medicinenet.com

 مطالب مرتبط:

جراحی زیبایی شکم و چگونگی فرم دهی به آن

جراحی زیبایی بازو

پروتز سینه چیست؟