اطلاعات مشاوره

اطلاعات مشاوره در مطب و کلینیک

انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ تصمیم در رابطه با مناسب بودن جراحی زیبایی برای شما از طریق ملاقات با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت می‌پذیرد .

در طی اولین مشاوره ، شما و جراح در رابطه با اهداف و انتظارات شما با یکدیگر بحث و گفتگو می‌نمایید .

همچنین جراح شما :

اطلاعات مشاوره  شرح حال بالینی شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد (شامل وضعیت‌های بالینی فعلی و گذشته)

  قسمتی از بدن شما را که قرار است تحت درمان قرار گیرد ارزیابی می‌نماید .

  توصیه‌هایی ارائه می‌نماید.

  پاسخ پرسش‌های شما را می‌دهد.

به علاوه در حالیکه شما تصمیم‌گیری در این زمینه را انجام می‌دهید ، با پزشک خود در رابطه با هرگونه شرایط بالینی که می‌تواند بر روی نتیجه عمل جراحی شما تأثیر بگذارد ، صحبت نموده و مزایا، خطرات و بیهوشی و همین‌طور مدت زمانی که لازم است سپری شود تا به سر کار و فعالیت‌های اجتماعی بازگردید را در نظر می‌گیرید و با به مشاوره بپردازید.

در پایان اولین ویزیت ، بایستی شما یک ایده واضحی در رابطه با گزینه‌های جراحی در دسترس برای شما و همینطور هرگونه خطر احتمالی در ذهن داشته باشید .

اگر شما و پزشک شما در مشاوره ای که انجام دادید، تصمیم به انجام یک عمل جراحی گرفتید، برنامه‌ریزی برای عمل جراحی شما صورت می‌پذیرد. به شما اطلاعات کاملی در رابطه با مکان و زمان عمل جراحی، محدودیتهای آشامیدنی و خوراکی در قبل از عمل جراحی، چه چیزی همراه خود داشته باشید و مدت زمان اقامت در بیمارستان داده می‌شود. اگر هرگونه تست آزمایشگاهی مورد نیاز باشد، تا یک هفته قبل از عمل جراحی این آزمایشات بایستی انجام شوند.

  چگونه یک جراح فوق تخصص پلاستیک را انتخاب نمایم؟

آماده بودن برای ملاقات با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مهم است بطوریکه شما از منفعت کامل مشاوره سود می‌برید.

الف) صلاحیت پزشک را تایید نمایید. جراح بایستی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی دارای مدرک تائیدیه بورد فوق تخصصی باشد که به معنی این است که او دارای علم، مهارت و تجربه مورد نیاز برای فراهم نمودن مراقبت با کیفیت برای بیمار می‌باشد.

ب) اطمینان حاصل نمایید که مرکزی که عمل جراحی در آن انجام می‌شود مورد تأیید می‌باشد. اکثریت اعمال جراحی زیبایی به صورت سرپایی انجام می‌شود اما در موارد نیاز اورژانسی به بستری بیمارستانی، شما می‌خواهید مطمئن شوید که شما بلافاصله برای مراقبت مناسب پذیرش می‌شوید.

ج) اطمینان حاصل نمایید که تمامی سؤالات شما در رابطه با عمل جراحی پاسخ داده شده است. آیا شما در رابطه با خطرات احتمالی، عوارض جانبی و زمان ریکاوری همراه با جراحی آگاهی دارید؟ تا حد امکان در رابطه با عمل جراحی اطلاعات کسب نمایید، در رابطه با پرسش‌ها و انتظارات خود با پزشک صحبت نمایید و به دقت صلاحیت پزشک و بیمارستان را قبل از عمل جراحی ارزیابی نمایید.

  تعدادی از پرسش‌هایی که ممکن است شما از مشاوره بپرسید شامل:medical-slide-1

بهترین روش درمانی برای من چه می‌باشد؟

کجا و چگونه شما عمل جراحی من را انجام می‌دهید؟

چه خطراتی در عمل جراحی من وجود دارد؟

آیا عمل جراحی من نیاز به تکرار دارد؟

زمان دوری از کار من چقدر می‌باشد؟

هزینه جراحی من چقدر است؟

عوارض جراحی چگونه درمان می‌شوند؟

مطالب مرتبط:

پروتز چانه و جراحی زیبایی بینی

لیپوساکشن چیست؟

لیفت ران