جلوی پیرشدن پوست را اینطوری بگیرید!

دیر یا زود، پوستتان نشانه های پیری را در خود نشان می دهد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مواد شیمیایی می تواند روند آن سریعتر کند و وراثت می تواند زمینه چین و چروک ها را مستعدتر سازد. خوشبختانه راه های راحتی برای برگرداندن پیری پوست می باشد که کمک می کند تا چند سال بدون اینکه نیاز به لوازم آرایشی خاصی داشته باشید، آن را برگرداند.

با روغن نارگیل مرطوب کنید!

بسیاری از مرطول کننده ها و لوسیون ها حاوی مواد شیمیایی مضری می باشند که ممکن است واقعا باعث شوند پوستتان به نظر خیلی پیرتراز آنچه که هست برسد. مواد شیمیایی می تواند تعداد رادیکال های آزادی که در بدن می باشند افزایش دهد. این ها چیزهایی هستند که باعث می شوند پوست خراب شود. روغن نارگیل می تواند به طور موثری پوستتان را مرطوب کرده بدون اینکه این رادیکال ها را در پوست افزایش دهد، منجر به پوستی صاف و نرم می شود که قابلیت کشش و انعطاف هم دارد.

جلوی پیرشدن پوست را اینطوری بگیرید!

ورزش

بسیاری از مردم درباره پوست صورت و گردنشان نگران هستند و فراموش می کنند که پوست های جاهای دیگر هم در بدن ممکن است مثل آن ها پیر شود. یکی از بهترین راه ها برای کاهش پیری پوست ورزش به طور منظم می باشد. زمانی که بدنتان فیت می باشد و پوستتان به طور طبیعی سفت تر و محکم تر می شود. علاوه بر تحمل وزن در ورزش، ورزش های زیادی برای صورت می باشند که پوست گردن و صورتتان را تا حد ممکن سفت نگه می دارند.

خوب آبرسانی کنید!

ممکن است در انعطاف پوست، افتادگی حس کنید که بخاطر اینست که بدن دچار کم آبی شده است. به این ترتیب، نوشیدن مقدار زیادی آب روزانه از موثرتین روش هایی است که می تواند کاهش علائم پیری به شما کمک کند. با آبی که باقی می ماند طبیعتا باعث می شود که پوستان خیلی نرمتر و انعطاف پذیرتر دیده شود. در نتیجه کمبود آب بدن، منجر به پیری پوست در افراد می شود. اما با آبرسانی می توانید رنگ پوست و چین و چروک ها را بهبود بخشید.

اجتناب از بیش از حد در معرض نور خورشید بودن

یک یاز علل اصلی پیری زودرس قرار گرفتن بیش از حد در مقابل نور خورشید می باشد. در حالی که نور خورشید برای دریافت ویتامین D بسیار مفید می باشد. در واقع برای داشت استخوان های قوی نیاز می باشد. اما اندازه بیش از حد آن می تواند باعث چین و چروک پوست شود. همچنین ممکن است باعث شود پوستتان به نظر خسته بیاید. راه حل ان هم استفاده از ضد آفتاب می باشد. هر دفعه که بیرون می روید، ضد آفتاب بزنید. باید از منابع مصنوعی مثل تخت های برنزه، یا لامپ های برنزه، جلوگیری کنید، زیرا فقط روند پیری را سرعت می بخشید.

لایه برداری

پوستتان ممکن است سلول های مرده را روی روند کندی پیش برد تا اینکه به سن 40 سالگی برسید. این می تواند پوستتان را به نظر خسته و بی حال نشان دهد. برای لایه برداری صورت از اسکراب نمک یا شکر به صورت هفتگی استفاده کنید. لایه خارجی پوست را بر می دارد لایه زیرین جدیدی به وجود می آید، و چهره ای جوان به شما می دهد.

این ها فقط چیزهای کمی هستند تا پوستتان را به نظر بهتر برسانند. با این روشهای آسان و ارزان که برای خودتان استفاده می کنید، چهره ای جوان و زیبا را به خود خواهید داد.

منبع : http://www.drspiegel.com/

 

مطالب مرتبط :

جلوگیری از چین و چروک ها قبل از به وجودآمدنشان

رفع چروک صورت با لیفت صورت

روش‌های درمان چین و چروک صورت