دکتر پیمان گهرشناسان در سال 1349 در تهران متولد شده و دوران تحصیل ابتدایی , راهنمایی و دبیرستان خود را در این شهر سپری نموده است . ایشان در سال 1370 در رشته پزشکی در تهران پذیرفته شده و در سال 1377 به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گشته است .

در سال 1381 دوران دستیاری جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز نموده و در سال 1385 فارغ التحصیل گردیده است . نامبرده در سال 1381 در رشته جراحی عمومی در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال 1385 با مدرک بورد تخصصی جراحی عمومی فارغ اتحصیل گردید ، وی در این دوره با کسب رتبه اول در امتحانات کشوری در سال 1384 مورد تقدیر رییس دانشگاه وقت , جناب آقای دکتر زالی قرار گرفت .

ایشان در سال 1388 با رتبه برتر , دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز نموده و در سال 1391 موفق به اخذ بورد فوق تخصصی در این رشته گردید . ایشان در حال حاضر پس از دو سال فعالیت به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی مشغول به کار می باشند و از سال 1395 بعنوان مدیر گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی البرز (کرج) مشغول به فعالیت است  .  دکتر گهر شناسان عضو انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، ( ISAPS ( International Society of Aesthetic Plastic Surgery و ( IAMA ( Iranian American Medical Association می باشند و نیز در این مدت مقالات و موارد جالب بالینی را در کنگره های جراحی پلاستیک و زیبایی ایران  و IAMA ارائه نمودند .