درمان میگرن مزمن با تزریق بوتاکس چقدر دوام دارد ؟

درمان میگرن مزمن با تزریق بوتاکس

اغلب افراد تزریق بوتاکس را برای رفع چین و چروک پوست مفید می دانند، اما محققان به این نتیجه رسیده اند که تزریق این ماده سمی می تواند در درمان سردرد های فشاری و میگرنی بسیار موثر باشد .

سردرد شایع ترین علت مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب است و در این میان سردردهای میگرنی از شیوع بالایی برخوردارند .

کاربرد بوتاکس در بیماری های مغز و اعصاب

در گذشته از بوتاکس برای درمان بیماری هایی که دست و پا در اثر آنها ضعیف می شدند به منظور پیشگیری از فلج استفاده می شد و اثراتی را به مدت سه تا چهار ماه ایجاد می کرد .

تزریق بوتاکس,درمان میگرن مزمن با تزریق بوتاکس,بوتاکس

اما در حال حاضر تنها موردی که از بوتاکس به منظور درمان استفاده می شود و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است، استفاده برای درمان سردردهای میگرنی مزمن است.

تزریق بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می شود , بیمارانی که شرایط استفاده از این روش درمانی را داشته باشند می توانند زیرنظر پزشکان باتجربه در زمینه تزریق بوتاکس از این روش درمانی استفاده کنند .

بصورت کلی مدنظر داشته باشید که بوتاکس  یک روش اختصاصی است که باعث کاهش نیاز به مصرف دارو می شود. با کمک بوتاکس بروز سردرد و حملات میگرنی کاهش می یابد . بوتاکس باعث برطرف شدن درد حاد نمیشود و باید در مواقع عادی اقدام به تزریق کنید و نیز همانطور که ذکر شد ، ممکن است 2 تا 3 هفته برای نتیجه طول بکشد .

مطالب پیشنهادی :

لیفت پیشانی با بوتاکس

روشهای بدون جراحی لیفت صورت