در مورد لیپوساکشن بیشتر بدانیم

در مورد لیپوساکشن بیشتر بدانیم

امروزه جراحی زیبایی در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است، در کشور ما نیز اقدام به جراحی های زیبایی رو به افزایش است. یکی از پر طرفدارترین این جراحی ها، لیپوساکشن است. اکنون می خواهیم شما را با مفهوم این جراحی و چگونگی آن آشنا سازیم. در این جراحی چربی های اضافی بدن با استفاده از دستگاه مکنده که این دستگاه به میله ی باریکی با نام  کانولای متصل است انجام می شود این میله با شکافی به اندازه 5 تا 6 میلیمتر به زیر پوست می رود، این میله دارای حفره هایی است که با حرکت دادن کانولای چربی ها به مخزن دستگاه مکنده انتقال پیدا می کند. این عمل را به اصلاح ساکشن کردن نیز می نامند.

در مورد لیپوساکشن بیشتر بدانیم

عمل ساکشن معمولاً به صورت سرپایی و در مطب پزشک یا بیمارستان انجام می شود و نیازی به بستری شدن بیمار ندارد. که معمولاً از بی حسی موضعی برای این عمل زیبایی استفاده می شود مگر اینکه پزشک با صلاح دید خود بخواهد که حجم زیادی از چربی را از بدن خارج کند. این عمل به رگ های خونی و عصبی بدن آسیبی وارد نمی کند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که لیپوساکشن برای کاهش وزن به کار نمی رود، بلکه هدف از انجام این عمل زیبایی از بین بردن چربی هایی است که توسط رژیم و ورزش از بین نمی رود. لیپوساکشن ممکن است همرا با دیگر جراحی های زیبایی شامل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی), جراحی زیبایی سینه و… انجام شود. لازم به ذکر است که این جراحی زیبایی برای درمان چاقی به کار نمی رود و نمی توان از آن به جای ورزش و رژیم استفاده کرد.

بیمار باید در خصوص در هر گونه سابقه بیماری شامل: بیماری هائی مانند: بیماری قند، فشار خون بالا، حتی بیماری های عروقی قلبی با ریوی، همچنین داروهای مصرفی خود با پزشک مشورت نماید. بعد از لیپوساکشن تا 48 ساعت بیمار در بستر بوده و تا 3 هفته بعد از عمل می تواند فعالیت و ورزش را انجام دهد. و فعالیت های عادی 5 تا 7 روز بعد از عمل می تواند انجام شود.

مطالب مرتبط:

جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن چانه و گردن

لیفت گردن