روش جدید لیفت صورت با نخ pdo

روش جدید لیفت صورت با نخ pdo

روش لیفت صورت با نخ PDO به این صورت است که با استفاده از نخهای بالا برنده یا لیفتینگ به طور کلی به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم می شوند.

لیفت صورت با نخ PDO به صورت زیر به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم می شود که این گونه بیان می کنیم :

جنس نخ های جذبی که طرفداران بیشتری دارد، از PDO محلول (polydioxanone) است که به مدت زیادی در جراحی هایی همچون قلب مورد استفاده قرار گرفته است.

نخ های قابل جذب :

این نخ های قابل جذب در داخل یک سوزن قرار دارند و به وسیله آن در جای مورد نیاز وارد می شوند و سپس سوزن از پوست بیرون کشیده شده ولی نخ درون پوست با نهایت دقت جای گذاشته می شود. بر روی این نخ های مخصوص ضایعات خار مانندی همانند پای حشرات وجود دارد. هنگامی که این نخها در نسج زیر جلد قرار داده می شوند، خارهای آن در ساختمان های عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز (داربست حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد می کنند)، در نتیجه نسوج نرم بالا کشیده شده و در محل خود باقی می مانند.

نتیجه ظاهری، چهره جوان تر، شاداب تر و سرزنده تر می باشد که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است. اگر چه تفاوت فورا آشکار می شود و این نخ ها به نوبه خود با تولید کلاژن، بافت پوست را بهبود بخشیده و عضلات صورت سفت تر، و از چین و چروک کاسته می شود. بنابراین  نتیجه نهایی بهتری بعد از چند هفته بعد به دنبال خواهد داشت.

استفاده از این نخ ها در مناطق مختلف بدن :

بسته به مناطق به درمان با نخ ها با طول و ضخامت موضوع های مختلف استفاده می شود.

نخ ها طول و ضخامت های متفاوتی دارند. بنابراین می توانند برای پر کردن خطوطی چون گردن استفاده شود. از طول های کوتاه تر برای بالا کشیدن ابروها و از نخ های ضخیمتر و بلند تر برای رفع افتادگی قسمت تحتانی صورت و رفع خطوط خنده و یا افتادگی زاویه فک تحتانی و کل صورت و حتی افتادگی واژن نیز می شود استفاده کرد.

 

روش جدید لیفت صورت با نخ pdo

روش جدید لیفت صورت با نخ PDO

 

مراقبت پس از عمل و درمان با روش جدید لیفت صورت با نخ pdo:

 استفاده از یخ سرد فشرده برای 2 ساعت اول پس از عمل. باعث کاهش تورم و درد می گردد.

 در برخی از موارد درد یا تورم  ممکن است رخ دهد، که می تواند با ضد درد خوراکی درمان می شود. 

حتی کبودی و تورم می تواند در برخی افراد ظاهر شود. با این حال، در چند روز فروکش خواهد کرد.