روش های عمل جراحی زیبایی

روش های عمل جراحی زیبایی

برای ترمیم و یا بهبود ظاهر خود می توانید لوازم آرایشی و بهداشتی خود را تغییر دهید. دلایل بسیاری برای تغییر در شما وجود دارد. مثلاً اگر شما سوختگی و یا آسیب های دیگری داشته باشید و یا با یک نقص مادرزادی متولد شده اید، یا به دلایل دیگر می خواهید بخش هایی از بدن خود را تغییر دهید، ممکن است عمل جراحی زیبایی را انتخاب کنید.

روش های عمل زیبایی شامل چه چیزهایی است؟

عمل زیبایی معمولاً شامل جراحی ترمیمی است، این جراحی معمولاً به منظور بهبود اسکار (جای زخمی که بهبود یافته)، وضعیت پوست، یا بخشی از بدن که به وسیله ی جراحت آسیب دیده است، عمل جراحی, بیماری، و یا یک نقص مادرزادی انجام می شود. وجود این گونه مشکلات می تواند بر زندگی روزمره شما از جمله، کار، روابط و عزت نفس را تحت تأثیر قرار دهد. 

روش های عمل جراحی زیبایی

انتخاب جراحی زیبایی

ناراضی بودن در مورد ظاهر خود شامل: یک بینی بزرگ، سینه های کوچک، چین و چروک و یا چربی در اطراف شکم و باسن خود دلیلی بر انتخاب عمل زیبایی است. برای بسیاری از افراد این موارد به عنوان نقص محسوب نمی شود اما برای افرادی دیگر این گونه موارد باعث تأثیر در اعتماد به نفسشان می شود که می توان گفت جراحی زیبایی یک راه حل برای دست یابی به خواسته های آن هاست. اما نمی توان گفت که همیشه این گونه مشکلات با جراحی های زیبایی بر طرف می شوند بلکه روش های دیگری غیر از عمل جراحی زیبایی وجود دارند از جمله:

  • تزریق فیلر که شامل پر کننده بافت نرم است.
  • تزریق بوتاکس
  • لیزر مو
  • لیزر به منظور بهبود جای جوش
  • سفید کردن دندان ها
  •  اسکلروتراپی و از بین بردن واریس

چه خطراتی در پیش و روی جراحی زیبایی است؟

شما باید در مورد تصمیم گیری به جراحی زیبایی به خوبی فکر کنید. جراحی شامل خطراتی می باشد که آن خطرات به سلامت و نوع روش شما بستگی دارد. خطرات می توانند از یک زخم جزئی به عفونت و حتی مرگ تبدیل شوند. مشکلات جدی نادر هستند اما می توانند رخ دهند، به همین دلیل لازم است قبل از عمل زیبایی با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی آن صحبت کنید.

مطالب مرتبط:

آیا امکان دارد بعد ازعمل بینی صدا تغییر کند؟

منبع: webmd.com