سال 2017 با پوستی زیباتر و جوانتر

برای سال جدید چه چیزهایی در نظر دارید تا سلامتی تان را بهبود ببخشید؟ برای اینکه پوستی زیباتر داشته باشید، یا جوانتر به نظر برسید؟ آیا برنامه ای برای آن چیده اید؟ یک جراحی لیفت صورت، یا تزریق بوتاکس؟؟ یا استفاده از انواع ماسک های گیاهی؟ سال جدید سریع می رسد. پس بهتر است با پوستی زیبا و جدید به این سال جدید سلام بگوییم.

صورتتان را هر شب بشویید!

سال گذشته چند بار صورتتان را قبل از خواب می شستید؟ یا بدون شستن صورت به خواب می رفتید؟ شاید بگویید یک شب هم خیلی زیاد است. آرایشی که روی صورت در طی شب می ماند، به منافذ پوست نفوذ می کند و یک افتضاحی را روی صورتتان به بار می آورد. صورتتان را هر شب بشویید. با یک دستمال مرطوب کنار رختخوابتان راه حلی بدون بهانه به خود دهید و صورتتان را پاک نگه دارید. اینجوری یک پوست تمیز حتی در خسته ترین شبی که حال رفتن کنار سینک را ندارید، خواهید داشت.

هر روز ضد آفتاب بزنید!

ضد آفتاب برای پوستی زیبا ضروری است، حتی در زمستان. کرم های ضد افتاب پوستتان را در برابر انواع سرطان پوست نگهداری می کنند. چه بیرون باشید و چه خانه، باید به صورتتان بزنید.

مراقبت از پوست

هر دو روز یک بار شامپو بزنید!

شستن صورت به صورت روزانه، چربی طبیعی موها را از بین می برد. پس سعی کنید از شستن صرف نظر کنید. یک شامپوی خوب خریداری کنید برای موقعی که دوش می گیرید، و یک شامپوی خشک برای حالت دادن در روزهایی که حمام نمی کنید. از شانه زدن موها درست بعد از دوش گرفتن خودداری کنید. بخاطر همین شکستگی های غیر ضروری رخ می دهد. به جای آن، اجازه دهید 10 دقیقه ای موهایتان با حوله خشک شود، سپس با یک شانه دندانه درشت شانه کنید.

یک خواب زیبایی داشته باشید

خوابیدن بدن را بهبود می بخشد و شامل پوستتان هم می شود. یک استراحت شبانه خوب به بدن شما زمان می دهد تا ترمیم شود و این شامل پوستتان هم می شود. خوابیدن به بدنتان زمان می دهد تا گردش خون و اکسیژن بهتری داشته باشید. در حالی که خواب آن پفی و سیاهی ناخواسته زیر چشمتان را از بین نمی برد، که به آناتومی بدن بر می گردد، ولی می تواند به تاثیرات پسوریازیس، اگزما، یا درماتیت آتوپیک کمک کند. باید 7 تا 8 ساعت هم هر شب خوابید.

ورزش

همه می دانیم که ورزش برای بدن خوب است، اما برای پوست هم خوب است. ما درباره وزنه زدن و دوی ماراتون حرف نمی زنیم. ورزش هایی به سادگی یک پیاده روی یا تنیس بازی کردن که می توانند تغییرات شگفت انگیزی در بدن داشته باشند. بدن که تعریق می کند، بدن می درخشد، در واقع از دست مواد ناخالص و چربی بدن خلاص می شوید. پس بعد از ورزش باید حتما دوش گرفت.

همه اینها به راحتی ممکن است تا پوستی زیبا داشته باشید. پس منتظر چه هستید؟ از امروز شروع کنید!

منبع : http://www.drspiegel.com

 

مطالب مرتبط :

لیزر درمانی و خداحافظی با چین و چروک ها

پوستی زیباتر در زمستان

لیفت صورت و اولین زنی که این کار را انجام داد