عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی

عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی مانند هر جراحی دیگری ممکن عوارضی به همراه داشته باشد. و باید به توصیه های جراح زیبایی قبل و بعد از عمل بینی دقت لازم را داشته باشید تا احتمال به وجود آمدن این عوارض کاهش پیدا کند.

عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی

توجه به ضرورت جراحی زیبایی بینی و جراحی پلاستیک بسیار مهم است. زیرا تعداد زیادی از بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی دچار مشکل شده اند. به تازگی و در روش های جدید پزشکان و جراحان زیبایی سعی دارند تا سوراخ های بینی دست نخورده باقی بماند و پره های بینی برش نخورد، و حالتی طبیعی داشته باشد. زیرا این تغییرات مشکلات تنفسی را برای بیمار به وجود می آورد، بیماران نباید برای کوچک کردن سوراخ های بینی خود به جراح اصرار کنند زیرا برداشتن بیش از حد غضروف بینی باعث روی هم افتادن سوراخ های بینی می شود و همین امر باعث مشکلات تنفسی در بیمار می شود. بیشترین درصد مشکلات تنفسی به دلیل تنگ شدن همین سوراخ های بینی است. 

تعدادی از بیماران ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی، از راه دهان نفس بکشند. تنفس مهم ترین عملکرد زندگی است که سبب رساندن اکسیژن به دیگر بافت های بدن می شود، کسی از را دهان تنفس می کند در طول روز احساس خستگی و کسالت دارد. تنفس از راه دهان باعث می شود دهان و گلو و حتی لب ها نیز خشک شود. علاوه بر این تنفس اگر فقط از راه دهان باشد باعث می شود سیستم دفاعی دستگاه تنفسی ضعیف شود و راه های تنفسی خشک شود.

منبع: www.medicalinfo.ir

مطالب مرتبط:

 آیا در زمستان می توان جراحی بینی انجام داد؟

روش های مختلف عمل بینی

جراحی زیبایی بازو