لیزر چه تحولاتی در صنعت زیبایی داشته است؟

لیزر درمانی معمولا برای درمان بسیاری از ناراحتی های پوستی مانند موهای زائد، تتوهای ناخواسته و هایپرپیگمنتیشن استفاده شده است. گرچه هزینه بر است

، اما بسیاری از مردم لیرز درمانی را به عنوان راه حلی دائمی می دانند.

مزایای استفاده از لیزر درمانی باعث شده تا حداقل خونریزی و نتایج درمانی بهتری از آن دید. حتی احتمال کاهش عفونت را به دنبال دارد و انتخابی محبوب به شمار می رود.

 

پیشنهاد متخصص در لیزر درمانی :

به خاطر اینکه لیزر درمانی یک تکنولوژی پیچیده ای محسوب می شود، مهم این است که تجهیزات درستی را انتخاب کنید، آن هم زمانی که به دنبال از بین بردن موهای زائد و جای تتو هستید. به گفته متخصص پوست و لیزر میزان پالس باید کمتر از 1 باشد جهت اینکه با موفقیت ملانوزوم ها را هدف قرار دهد. اگر پالسش بالاتر از 1 باشد، باعث اختلالی به نام نکروز اپیدمی می شود.

لیزرهای  Q-switched دقیق تر هستند :

متخصصان لیزر و پوست بسیار توصیه می کنند که از لیزرهای Q-switched استفاده شود؛ برای از بین بردن تتوها و ضایعات. لیزرهای Q-switched با عنوان Nd:YAG موجود می باشند، الکساندرایت و روبی، که همه آن ها بسیار کاربردی هستند. لیزرهای با پالس بلند و IPL هم برای این روش ها مناسبند اما خطرناکند.

پیگمنتیشن درمانی :

برای ضایعات پیگمنتی استفاده می شود. در واقع از لیزرهای Q-switched در هر نانوثانیه استفاده می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه می شود درمان ضایعات پوستی قبلی تا بعدی را حداقل به اندازه 4 ماه فاصله بیندازید. به دلیل عوارض جانبی خطرناکی که بخاطر گرما تولید می شود. رنگدانه یا پیگمنیتشن مینوسایکیلین نیاز به لیزرهای Q-switched برای درمان دارد.

برخی پیگمنیتشن ها به سختی از بین می روند :

برخی پیگمنتیشن ها با لیزرهای Q-switched در طولانی مدت از بین می روند. این بخاطر یک جز پوستی می باشد که پیگمنتیشن را پاکسازی می کند. هیچ کدام به عنوان درمان ملیزما با لیزر شناخته نمی شوند، اما لیزرهای Q-switched و Nd:YAG برای نتایج موقتی خیلی خوبند. روزاسه شرایط پوستی می باشد که باعث می شود پوست متورم و قرمز شودو درمان دشواری هم دارد که با لیزر می تواند کنترل شود.

پاکسازی خالکوبی یا تتو :

برای پاکسازی تتو، رنگ جوهرهای مختلفی برای لیزرهای مختلف استفاده می شود. معمولا بهترین راه برای تعیین انتخاب رنگ این است که مخالف رنگ تتو باشد. اکثر درمان های تتو حداقل 6 هفته فاصله باید بیفتد، برای پاها بیشتر، تا زمانی به پوست برای درمان داده شود. تتوهای صورت معمولا نیاز به حداقل مقدار درمان ارد، در حالی که تتوهای پا نیاز به بالای 20 درمان دارند. تتوهای چند رنگه با این حال تقریبا برای درمان غیر ممکن هستند، به همین دلیل نیاز به لیزرهای مختلف دارند.

منبع : http://www.drspiegel.com/

 

مطالب مرتبط :

عمل بینی با لیزر چگونه است؟

لیفت صورت با نخ جایگزین روش لیزری جوانسازی و کشیدن پوست صورت

مزایای جراحی زیبایی بینی با لیزر