مراحل انجام عمل زیبایی بینی

مراحل انجام عمل زیبایی بینی

بینی شما از نظر ظاهری و وضعیت تیغه بینی، شاخک های داخل بینی و….. مورد معاینه قرار خواهد گرفت و پزشک ازخواسته های شما و انتظاراتتان مطلع خواهد شد و متقابلاً اقداماتی که قابل انجام هستند را با شما مطرح خواهد کرد و شما از خواسته هایی که ممکن است قابل حصول نباشد نیز آگاه خواهید شد.

در صورت تمایل شما، از بینیتان با دوربین دیجیتالی عکس گرفته خواهد شد و با استفاده از کامپیوتر طراحی بینی بعد از عمل زیبایی بینی خود را مشاهده خواهید کرد. در پایان برای شما عکس درخواست می شود که شما باید آنرا از طریق عکاسی های بیرون تهیه نمایید. در صورت لزوم برای شما آزمایش خون نیز درخواست خواهد شد.

مراحل انجام عمل زیبایی بینی

شما پس از تهیه عکسها میتوانید تلفنی و یا حضوری پزشک را از آمادگی خودتان برای عمل زیبایی بینی مطلع نمائید و آنگاه با توافق یکدیگر زمان عمل را تعیین خواهید کرد. شما روز عمل درحالت ناشتا یک ساعت قبل از عمل در مرکز جراحی حاضر خواهید شد. زمان عمل زیبایی بینی حدود یک ساعت و نیم خواهد بود که از یک ربع قبل از عمل تا یک ربع بعد از عمل همکاران بیهوشی بطور مستقیم ازشما مراقبت می کنند و بعد از آن هم حدود نیم ساعت در ریکاوری از شما دقیقا مراقبت خواهد شد . پس حدوداً از وقتی که وارد اطاق عمل می شوید تا وقتی که مجدداَ به بخش برمیگردید حدود دو ساعت و نیم به طول می انجامد.
در مورد نوع بیهوشی حتی الامکان نظر شما لحاظ خواهد شد.

بیهوشی کامل و نیمه بیهوشی هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را داراست. اما به طور کلی و با توجه به سالها تجربه ، بیهوشی کامل بر نیمه بیهوشی در عمل زیبایی بینی ترجیح داده می شود چرا که در بیهوشی کامل امکان کنترل فشار خون بیمار بیشتر است، بیمار راحتتر است، متخصص بیهوشی بهتر و راحتتر میتواند از بیمار مراقبت کند و در حین عمل ترشحات وارد حلق و ریه بیمار نمیشود و لذا جراح نیز راحتتر است و نهایتا اینکه سرفه بعد از عمل در بیهوشی کامل کمتر است.

البته در موارد معدودی نیمه بیهوشی ( که اصطلاحا بی حسی موضعی گفته میشود ) بر بیهوشی عمومی ارجح است مثلا در بیمارانی که مشکلات زمینه ای مثل ناراحتی های قلبی عروقی و یا اختلالاتی دارند که بیهوشی کامل برای آنان به صلاح نیست و یا در بیمارانیکه برای عمل زیبایی بینی مراجعه کرده اند و نگران بی هوشی کامل هستند میتوان عمل زیبائی بینی را تحت نیمه بیهوشی انجام داد که در این روش نیز متخصص بیهوشی از ابتدای عمل تا انتهای آن از بیمار مراقبت میکند و با دادن داروهای ضد درد ، آرام بخش و خواب آور امکان یک عمل کاملا بدون درد را فراهم می نماید.

حدود شش ساعت بعد از برگشتن به بخش، بیمار از مرکز جراحی مرخص می شود . البته چنانچه خود فرد مایل باشد می تواند صبح روز بعد از عمل، مرکز جراحی را ترک نماید.

مطالب مرتبط:

پروتز چانه و جراحی زیبایی بینی

عمل بینی های گوشتی