چگونگی مراحل عمل بینی

چگونگی مراحل عمل بینی

اگر تصمیم به عمل بینی دارید خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. در این مطلب اطلاعات پزشکی کاملی راجع به مراحل انجام جراحی زیبایی بینی از زمانی که وارد اتاق عمل می‌شود تا زمانی که به هوش می‌آیید از زبان برترین پزشکان گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک بیان شده است. 

مراحل <a href=عمل بینی" width="134" height="100" />

۱- اولین مرحله عمل جراحی بیهوشی است. انتخاب روش بیهوشی برای عمل بینی به عهده پزشک جراح است. با توجه به شرایط جسمی شما و نوع عمل جراحی که قرار است روی بینی انجام بگیرد. دکتر بهترین روش را برای شما پیشنهاد خواهد کرد. که می‎تواند بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی باشد. 

۲- مرحله بعدی ایجاد برش‌هاست. برش‌ها بسته به اینکه روش انجام عمل بینی باز یا بسته است ایجاد می‎شود. در عمل بسته (closed) برش‌ها در داخل بینی ایجاد شده و در ظاهر هیچ برشی دیده نمی‌شود. اما در عمل رینوپلاستی باز یک برش ظریف روی قسمت جدا کننده سوراخ‌های بینی (columella) ایجاد می‎شود. از طریق این برش پوست از استخوان و غضروف بینی به آرامی جدا شده و امکان دسترسی برای تغییر شکل استخوان و غضروف بینی را به جراح بینی می‎دهد. 

۳-  حالا نوبت به مهمترین مرحله عمل بینی یعنی تغییر شکل و اصلاح کردن اشکالات بینی رسیده است. بینی‌های گوشتی و بزرگ ممکن است با خارج کردن بخش‌هایی از استخوان و غضروف کوچک‌تر شوند. و در مواردی ممکن است لازم باشد بینی بزرگ‎تر شود و برای این کار باید غضروف پیوند زده شود. از غضروف قسمت میانی بینی (سپتوم) و در مواردی از غضروف گوش استفاده می‌شود و به ندرت هم ممکن است از غضروف بین دنده‌ها استفاده شود. 

۴- اصلاح انحراف تیغه بینی: در این مرحله اگر انحراف تیغه وجود داشته باشد باید استخوان بینی صاف شود و تمام اشکالاتی که باعث اختلال تنفس بیمار شده است برطرف شود. 

۵- بعد از اینکه تغییر شکل و اطلاح بینی انجام شد. پوست دوباره روی استخوان و غضروف بینی قرار می‌گیرد و برش‌ها بخیه زده می‌شود. اگر لازم باشد اندازه و شکل سوراخ‌های بینی تغییر کند در این مرحله برش‌ها در کنار پر‌ه‎های بینی ایجاد می‌شود و بعد از تغییر مورد نظر بخیه زده می‌شود.

۶- در مرحله آخر روی بینی اسپلینت را قرار می‌دهند برای اینکه از بینی تا چند روز بعد از عمل محافظت کند. و در نهایت بینی پانسمان می‌شود.

منبع: medicalinfo.ir

 مطالب مرتبط:

مراحل عمل بینی

عمل بینی با لیزر