چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی

چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی

چسب زدن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) برای کنترل تورم بینی انجام می شود. در روزهای اولیه بعد از عمل بینی، بینی ممکن است دچار تورم شود، به خصوص در قسمت نوک بینی. چسب زدن بینی با فشار کم باعث می شود که پوست و بافت نرم بینی به درستی حفظ شود. علاوه بر این جراحی بینی، عملی است که باعث شده شکل غضروف بینی تغییر کند. به همین دلیل چسب زدن باعث می شود تا پوست بینی؛ خود را با شکل جدید سازگار سازد. 

دو نوع مختلف از چسب زدن بینی بعد از عمل بینی (رینوپلاستی) بیان می کند. نوع اول: یک تکه نوار برداشته و بر روی بینی قرار دهید (supratip بینی).

چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی

نوع اول

 

در نوع دوم: باید دو تکه بردارند ابتدا نوار راد در اطراف لوبول (پره های بینی) از زیر بچسبانند و سپس تکه دیگر را بر روی بینی بچسبانند(supratip).

چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی

نوع دوم

بهتر است تعویض نوار بینیتان نزد جراح زیبایی بینی خود انجام دهید. زدن چسب بینی برای بیماران معمولاً از 1 تا 3 ماه توصیه می شود که آن هم طبق دستور پزشک و با توجه به بافت نرم بینی تشخیص داده می شود. لازم به ذکر است که استفاده از چسب بینی ممکن است دچار تحریک بینی شود برخی از بیماران در هنگام صبح مشکل از بین بردن بقایای چسب از روی بینی خود را دارند. در این صورت شست و شوی ملایم می تواند کمک کننده باشد و در مورد اندازه ی نوار چسب با پزشک مشورت کنید نوار چسب بینی بزرگتر از نیم اینچ توصیه می شود. 

منبع: : www.shahfacialplastics.com

مطالب مرتبط:

 جراحی زیبایی بینی برای بیماران سینوزیتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی