گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و تزریق چربی

گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و تزریق چربی

گونه بخش بسیار مهم میانه صورت است که معمولاً با بالا رفتن سن می‌افتد و حالت برجسته بودن خود را از دست می‌دهد  . نتیجه این تغییرات افتادگی ناحیه کنار فک و ایجاد خط‌ها و چین‌هایی در قسمت لب و بینی ( خط کشیده شده از گوشه بینی تا گوشه دهان ) است .

بنابراین یکی از مسائلی که در زمان جوان‌سازی صورت به آن توجه ویژه‌ای مبذول می‌شود ، جبران حجم از دست رفته گونه است.

صافی ملایم گونه‌ها ، به خصوص در بیماران جوان را می‌توان با تزریق ژل یا تزریق چربی بدن خود بیمار با موفقیت به برجستگی خوش‌فرم و زیبا تبدیل کرد. چربی لازم برای تزریق از بخش‌های اهدا کننده از بدن خود بیمار ، مانند شکم یا ران و اطراف لگن گرفته می‌شود و پس از خالص‌سازی در گونه تزریق می‌شود .

ژل مورد استفاده در عمل گونه‌گذاری طبعاً سنتزی است. مشکل اصلی در تزریق ژل و تزریق چربی موقت بودن نتایج است و ماندگاری نتایج غیرقابل پیش‌بینی است. گزارش‌ها بیانگر ماندگاری 6 ماهه تا 3 ساله نتایج است.

دکتر پیمان گهرشناسان ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، به بیمارانی که می‌خواهند پروتز گونه را به عنوان روشی دائمی برای افزایش حجم گونه‌های خود استفاده کنند، پیشنهاد می‌کند تا ابتدا با استفاده از روش‌های موقتی، مانند تزریق ژل و تزریق چربی ، میزان برجستگی گونه ، تناسب گونه جدید با سایر اجزای صورت و نتیجه کار را ببینند . در صورت رضایت نهایی در مرحله بعد می‌توان از روش‌های دائمی برجسته‌سازی مانند لیفت گونه ، پروتز یا ژل‌های دائمی استفاده کرد.

تزریق ژل,تزریق چربی

 کاندیداهای مناسب برای گونه‌گذاری بدون جراحی


 عمل برجسته‌سازی غیر جراحی گونه یکی از عمل‌های نوین و پیشرفته زیبایی محسوب می‌شود که با دوران بهبود کوتاه و بدون عوارض ناخوشایند جراحی گونه‌ای زیبا ، خوش‌فرم و برجسته خلق می‌کند. اکثر متقاضیان عمل غیر جراحی گونه‌گذاری را می‌توان در دو گروه اصلی زیر جای داد :

 1ـ متقاضیان 21 ـ 35 ساله با هدف داشتن گونه‌های زیباتر و خوش فرم‌تر

جوانان در صورت صاف و تخت بودن استخوان‌های گونه و مشخص نبودن آنها معمولاً تمایل به عمل گونه گذاری دارند. سال‌ها است که برجسته بودن استخوان‌های گونه یکی از معیارهای زیبایی و تعادل چهره به شمار می‌رود. ارمغان این عمل بدون درد گونه‌هایی خوش فرم و برجسته است.

2ـ متقاضیان بالای 35 سال با هدف جوانسازی و زدودن آثار خستگی از چهره

چنانچه در پی‌آمد افزایش سن یا کاهش وزن حجم اطراف گونه کم شود، عمل گونه گذاری راه‌حلی سریع برای بازیابی جوانی از دست رفته خواهد بود. استخوان‌های برجسته گونه پوست و ماهیچه‌های صورت را نگه می‌دارد و بالا می‌کشد و به این ترتیب از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. برجسته کردن گونه صورت را مجدداً جوان می‌کند و چهره‌ی همواره خسته و خموده را شاداب می‌کند. حتی اگر در دوران جوانی نیز هیچ‌گاه گونه‌های برجسته نداشته‌اید، با این عمل می‌توانید جوان‌تر به نظر برسید.

روش‌های مختلف گونه‌گذاری با تزریق ژل و تزریق چربی


 یکی از نتایج مستقیم گونه‌گذاری پدید آمدن اثری شبیه به لیفت میانه صورت است که باعث جوان‌تر به نظر رسیدن بیمار و کمتر شدن وضوح خط خنده می‌شود. روش‌های بسیاری برای لیفت و برجسته سازی گونه وجود دارد که لیفت میانه صورت ، لیفت صورت به روش قدیمی ، تزریق چربی و تزریق ژل از مهم‌ترین و پرکاربردترین روش‌ها محسوب می‌شود .

عمل غیرجراحی گونه گذاری در مقایسه با پروتز گونه یا جراحی لیفت صورت بسیار ایمن‌تر و کم هزینه‌تر است. پس از این عمل نیازی به استراحت کردن نیست و اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از اتمام عمل به سر کار بازگردند .

تزریق ژل

ژل‌های مورد تایید FDA برای عمل گونه گذاری ، مانند ولوما، اسکالپترا و رستیلان با دقت در بافت‌های عمیق گونه تزریق می‌شود تا بهترین نتیجه به دست آید. پس از بی‌حسی موضعی گونه تزریق با استفاده از سوزنی بسیار ظریف انجام می‌شود. اکثر بیماران درد بسیار ناچیزی را تحمل می‌کنند. نتیجه عمل بلافاصله پس از تزریق ژل قابل مشاهده است و نتایج بسته به ژل استفاده شده به مرور زمان و همگام با تولید بیشتر کلاژن جدید بهتر می‌شود .

تزریق چربی

این تکنیک گونه‌ها را با استفاده از چربی بدن خود بیمار برجسته‌تر می‌کند. این عمل در دو مرحله لیپوساکشن و تزریق (پیوند) چربی انجام می‌شود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن با بهره‌گیری از روشی پیشرفته به منظور استخراج سلول‌های چربی از ناحیه اهدا کننده ، معمولاً شکم، ران یا پهلو، انجام می‌شود. این تکنیک لیپوساکشن تهاجم کمتری دارد و به بافت‌های اطراف آسیب کمتری می‌زند، به همین دلیل کبودی و دوران بهبود پس از عمل کمتر است و سلول‌های چربی بیشتری زنده می‌ماند. سلول‌های چربی پس از استخراج برای تزریق در گونه آماده می‌شود .

تزریق چربی

سلول‌های خارج و خالص سازی شده از طریق برش‌های بسیار کوچکی تزریق می‌شود که نیازی به بخیه ندارد و جای زخمی باقی نمی‌گذارد . دوران بهبود پس از عمل بسیار کوتاه و کمتر از یک روز است. نتایج پس از مدت کوتاهی قابل مشاهده است. ماندگاری نتایج معمولاً طولانی است .

تزریق ژل در گونه معمولا بدون درد می باشد، و یا حداکثر با ناراحتی بسیار کمکی ( در مواردی مانند تزریق ژل لب ) برای بیمار همراه است .

کبودی، تورم، قرمزی ، التهاب و درد و خونریزی ناچیز محل تزریق ژل و چربی از عوارض جانبی رایج درمان تزریق ژل و چربی در گونه محسوب می‌شوند که یا تقریباً بلافاصله پس از عمل یا ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می‌گردند. واکنش‌های آلرژیک به ژل ها نیز به ندرت بروز می‌یابد .