جراحی پلک ( بلفاروپلاستی )

جراحی پلک ( بلفاروپلاستی )

  پوست شل در بالای چشم ها ، چشمان خسته يا كيسه در زير چشم ها را می توان به طور قابل توجهی با جراحی پلک بهبود بخشيد كه به نام بلفاروپلاستی شناخته می شود. جراحی پلک باعث بهتر شدن ظاهر پلك های بالايی ، پلک های پايينی يا هر دو می شود .

جراحي پلك

  آيا من كانديد جراحی پلك ( بلفارو پلاستی ) می باشم ؟

از جراحی پلک كه يك جراحی زيبايی شايع در بيماران 30 ساله و بالاتر می باشد به طور اوليه برای مقابله با اثرات پيری پوست استفاده می شود. به دنبال پير شدن پوست ، به تدريج خاصيت الاستیسيتی خود را از دست می دهد و اين مساله در همراهی با كشش مداوم ناشی از جاذبه ، منجر به پوست بيش از حدی می شود كه در پلك بالايی تجمع می يابد و باعث افتادگی پلک ها می شود. علت اوليه پير شدن پلک پايينی ، شل شدن پوست و عضله زيرين می باشد. بهترين كانديد ها برای جراحی پلک , مردان و زنان بالغی می باشند كه دارای بافتهای سالم و عضلات سالم صورت و اهداف واقع بينانه برای بهبود بخشيدن پلك های بالايی و يا پايينی و منطقه اطراف آن می باشند. كانديداهای جراحی پلک شامل :

 • افراد سالم كه دارای بيماری تهديد كننده حيات نمی باشند
 • افراد با دیدگاه مثبت و اهداف ويژه در ذهن برای بلفاروپلاستی
 • افراد بدون بيماری جدی چشمی

اولين مرحله براي دريافتن اينكه آيا شما يك كانديدی برای جراحی پلک می باشيد مشاوره با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد.

همچنين بايستی شما موارد زير را به اطلاع جراح زيبايی خود برسانيد :

 • بيماری های چشم از قبيل آب سياه (گلوكوم) ، چشم خشك يا جداشدگی شبكيه
 • اختلالات تيروئيدی از قبيل بيماری گريوز و تيروئيد كم كار يا پر كار
 • بيماري قلبی عروقی ، فشار خون بالا يا ديگر اختلالات گردش خونی
 • ديابت

  چگونه من برای جراحی پلک ( بلفاروپلاستی ) آماده شوم ؟

آماده سازی برای جراحی پلک شامل :

 • تستهای آزمايشگاهی يا یک ارزيابی بالينی
 • مصرف داروهای خاص يا تنظيم نمودن داروهای فعلی شما
 • توقف خوب و مناسب سيگار كشيدن قبل از عمل جراحی
 • اجتناب از مصرف آسپيرين، داروهای ضد التهابی و ديگر مكمل های گياهی به دليل خطر افزايش يافته خونريزی

 چگونه جراحی پلک ( بلفاروپلاستی ) انجام می شود ؟

جراحی می تواند در برگيرنده پلك های بالايی ، پلك های پايينی يا هر دو بر حسب اهداف جراحی  و توصيه های جراح شما باشد.

جراحی پلک بالايی در برگيرنده تعبيه برش هايی  در چين طبيعی پلک فوقانی است كه باعث می شود كه محل برش در حاليكه چشم ها باز می باشد به خوبی مخفی شود. پوست اضافی و چربی بيرون زده برداشته می شود و برش بسته می شود.

یک  جراحی كامل پلك فوقانی را می توان در عوض 60-45 دقيقه انجام داد . جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک می توانند جراحی پلک بالايی را با يك ليفت ابرو توام نمايند تا باعث دستيابی به نتايج بهينه جوانسازی در موارديكه ابروها بسيار پايين می باشند ، بشوند . جراحی پلک تحتانی می تواند باعث تصحيح شرايط و وضعيت های پلک تحتانی با يك برش که دقيقا در زير خط رويش مژه داده می شود ,بشود. پوست اضافی پلک تحتانی از طريق همين برش برداشته می شود . جراح زيبايی شما همچنين می تواند از يك برش مخفی شده در سمت داخل پلک تحتانی يا همان برش از طريق ملتحمه به عنوان یک تكنيك جايگزين برای تصحيح وضعيت ها و شرايط پلک تحتانی استفاده نمايد و چربی اضافی را برداشته يا توزيع مجدد نمايد.

اگر از رويكرد از طريق ملتحمه استفاده شود ، هيچ نوع برش قابل رويتی وجود ندارد . اگر پلك های تحتانی شل باشند ، همان حالتی كه در بسياری از افراد ميانسال ديده می شود، جراح شما سفت نمودن پلک های تحتانی در همراهی با برداشتن پوست و / يا چربی ( كانتوپكسی يا كانتوپلاستی ) را پيشنهاد می نمايد. جراحی پلک در صورتيكه هر دو پلک فوقانی و تحتانی در یک زمان انجام شود معمولا در عرض 2 ساعت كامل می شود . بطورتيپيك ازیک ماده بی حسی موضعی در همراهی با تسكين هشيار استفاده می شود كه به آن twi light sleep گفته می شود.

 چه نتايجی را من می توانم انتظار داشته باشم ؟

نتايج نهايی جراحی پلک شما در عرض چندين هفته ظاهر می شود.

در حاليكه جراحی پلک باعث متوقف شدن پيری چشمان شما نمی شود، عمل جراحی بطورتيپيك بسيار بادوام است . اثرات جراحی پلک بالايی می تواند برای چندين سال حتی تا آخر عمر دوام داشته باشد در حاليكه جراحی پلک تحتانی ندرتا لازم است كه تكرار شود. پيگيری توسط جراح زيبايی شما در همراهی با محافظت مادام العمری در مقابل نور خورشيد برای حفظ و نگهداری نتايج شما بسيار مهم می باشد.

چه مسائلی در ريكاوری مطرح می باشد؟

جراحی پلک معمولا به عنوان يك جراحی سرپايی انجام می شود . اگر چنين حالتی برای شما صورت پذيرفت بايستی شما یک فرد را به عنوان همراه داشته باشيد تا شما را به منزل برگردانده و در هنگام شب همراه شما باشد.

ترميم اوليه در سرتاسر اولين تا دومين هفته متعاقب جراحی شما می تواند شامل: تورم، خونمردگی ، تحريك يا چشمان خشک ، تحریک در محل برشها باشد.

بسيار مهم است كه مراقبت دقيقی در برابر نور خورشيد انجام شود كه شامل عینک های آفتابی با شيشه تيره می باشد تا زمانی كه پروسه ترميم بطور كامل صورت پذيرد.

 آيا جراحی پلک ( بلفاروپلاستی ) ايمن می باشد ؟

تمامی اقدامات جراحی دارای درجاتی از خطر می باشد. اگر چه نادر می باشد، عوارض احتمالی متعاقب جراحی پلک شامل:

 • خونريزي
 • عفونت
 • چشمان خشک
 • تغيير رنگ غير طبيعی پوست پلک ها
 • عدم توانايی برای بستن كامل چشم ها
 • پوست پلک كه بصورت غيرطبيعی بسمت داخل يا خارج چين می خورد
 • كشش رو به پايين خط مژه ای پلك تحتانی
 • احتمال نابينايی (بسيار نادر)

مطالب مرتبط:

لیفت گردن