ليفت وسط صورت

لیفت وسط صورت

جراحان فوق تخصص پلاستیک ارائه كننده انواعی از رويكردهای ليفت وسط صورت می باشند كه شامل يك گزينه با حداقل تهاجم بنام یک  ليفت پوستی وسط صورت (PML) يا ليفت گونه است .

 يك ليفت وسط صورت/ گونه چه می باشد؟

یک ليفت وسط صورت كه به آن ليفت گونه نيز گفته می شود به اولين نشانه های پيری كه شامل افتادگی گونه ها و منطقه اطراف می باشد ، می پردازد. در بسياری از موارد ، ليفت صورت سنتی ، نه تنها بطور كامل مناطق بالای گونه و پلك تحتانی را درمان نمی كند، بلكه گاها با گذشت زمان باعث صاف شدگی و طويل شدن صورت می شود . يك ليفت گونه باعث بالا بردن توده چربی در گونه می شود كه به آن molar fat pad گفته می شود و باعث ايجاد حالت پری برای چشم ها و گونه ها شده و منجر به يك ظاهر شاداب و سرحال می شود. نتايج نسبت به موارد پيشنهادی تزریقی بمراتب با دوام تر است و ريكاوری از يك ليفت وسط صورت نسبت به يك ليفت صورت سنتی بمراتب سريعتر است.

ليفت وسط صورت,لیفت صورت, لیفت گونه

 آيا من كانديد يك ليفت وسط صورت/ گونه می باشم؟

یک ليفت وسط صورت یک اقدام كاملا اختصاصی است. كانديداهای خوب برای یک ليفت وسط صورت شامل :

  • افراد با سنگینی بافت زير گونه ها
  • افراد با خالی بودن زير چشم ها
  • افراد سالمی كه دارای وضعيت های بالینی كه باعث مختل شدن ترميم يا افزايش خطر جراحی میشود , نمی باشند

چگونه بايد برای یک ليفت وسط صورت / گونه آماده شوم؟

آماده سازی برای عمل جراحی شما می تواند شامل :

  • تست های آزمايشگاهی يا يك ارزيابی بالینی
  • مصرف داروهای خاص يا تنظيم داروهای مصرفی فعلی
  • قطع كامل سيگار كشيدن در قبل از جراحی
  • اجتناب از مصرف آسپيرين، داروهای ضد التهابی و مكمل های گياهی به دليل خطر افزايش يافته خونريزی می باشد.

 چگونه ليفت وسط صورت / ليفت گونه انجام می شود ؟

به طور سنتی يك ليفت گونه باعث بالا بردن بافت های افت نموده و آويزان گونه (molar fat pad) توسط استفاده از انسيزيون های جزئی در اطراف خط رويش مو و گوش می شود . اين رويكرد باعث ايجاد یک ظاهر به مراتب جوان تر برای استخوان های گونه شده و باعث كاهش خط خنده ناز و لابيال در اطراف دهان می شود . سپس بخيه ها در توده چربی (fat pad) گونه تعبيه می شوند تا آن را به وضعيت اوليه اش بالا ببرد . جراح فوق تخصص پلاستیک شما بخوبی در رابطه با استفاده از دوربين های اندوسكوپيك و ديگر پيشرفت های تكنولوژیک برای جراحی های وسط صورت كه پوست و بافت عضلانی در گونه ها و سفت نمودن و كم عمق نمودن ظاهر خطوط ماريونت(خط عمودی كه از گوشه های خارجی دهان در امتداد سمت خارجی چانه به سمت پايين رفته اند) و چين های نازولابيال را در بر می گیرد , آموزش ديده اند . جراحی تقريبا 2 ساعت طول می كشد مگر آنكه جراحی های اضافی در اين زمان انجام شود.

 انواع مختلف جراحی های ليفت وسط صورت/ ليفت گونه چه می باشند؟

يكي از جديدترين رويكردها به ليفت وسط صورت شامل : ليفت وسط صورت جلدی با حداقل تهاجم (PML يا Percutaneous mid-face lift) می باشد.

در طی يك ليفت وسط صورت با حداقل تهاجم ، جراح فوق تخصص پلاستيك شما ، با استفاده از یک سيستم ساده تعليقی كه مستقيما در زير پوست قرار داده می شود توده چربی گونه را به سر جايش می آورد. يك برش كوچك در خط رويش مو در ناحيه گيجگاهی (بين گوش و پيشانی ) و دو سوراخ كوچك بر روی گونه باعث فراهم شدن دسترسی برای سوزن های مورد استفاده برای رد نمودن بخيه های به شدت نازك در زير پوست از طريق بالای توده چربی گونه می شود.

بخيه ها كه برای هر توده چربی دو تا می باشند به ملايمت سفت می شوند تا زمانيكه توده چربی گونه به طور صحيحی در سر جايش قرار گيرد. سپس اين بخيه ها در محل برش بر روی كنار سر به يك مقطع بافتی سفت بنام فاشيای تمپورال سفت و ثابت می شوند. ليفت صورت با حداقل تهاجم تقريبا 30-20 دقيقه طول می كشد.

چه نتايجی را بايد من انتظار داشته باشم؟

یک ليفت ميان صورت مي تواند به طور قابل توجهی ظاهر شما را تغيير دهد. در حاليكه نتايج شما به صورت فوری می باشد، برجستگی گونه(cheek pad) می تواند به صورت بيش از حد تصحيح شده به نظر برسد ، اما با گذشت زمان، گونه در يك وضعيت طبيعی قرار مي گيرد. برای حفظ و نگهداري اين نتایج ، بررسی و پيگيری توسط جراح فوق تخصص پلاستیک شما در بعد از عمل جراحی و همينطور يك محافظت معنادار و مادام العمری در مقابل نور خورشيد ضروری است

چه مسائلی در زمان ريكاوری مطرح است؟

ليفت صورت تحت بيهوشی عمومی يا تسكين هشيار انجام می شود و به صورت یک عمل جراحی سرپايی صورت می پذيرد. ريكاوری معمولا 10 روز طول مي كشد و اكثر بيماران فقط نيازمند یک هفته دوری از كار يا ديگر فعاليت های منظم می باشند. خونمردگی جزئی و تورم بعد از عمل جراحی توسط استفاده از يخ برای  48-24 ساعت اول كاهش می يابد.

به دليل اين كه جراحي زیبایی شما به صورت سرپايی انجام ميشود، خواهشمند است حتما کسی را همراه داشته باشيد تا شما را به خانه برگرداند و برای حداقل 24 ساعت اول بعد از عمل جراحی همراه شما باشد.

آيا عمل ليفت وسط صورت/ ليفت گونه ايمن است؟

تمامی اعمال جراحی دربرگيرنده درجاتی از خطر می باشند. عوارض احتمالی ناشی از يك ليفت وسط صورت شامل:

تورم و خونمردگي  بی حسی موقتی در زير چشم ها
بی حسی موقتی عضلات در زمان حركت دادن قسمت وسطی صورت لخته های خونی( نادر) هماتوم (خون در زير پوست) يا سروما(مايع در زير پوست)
عفونت از دست رفتن مو در امتدادمحل برش
مشكلات ترميم زخم  

 مطالب مرتبط:

لیفت صورت برای مردان

عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی

لیفت باسن

 
تماس با ما   
تماس باما
آدرس کلینیک