جراحی زيبايی بينی ( رینوپلاستی )

جراحی زيبایی بينی (رینوپلاستی)

 جراحی زیبایی بینی

 كه همچنين بعنوان رينوپلاستی شناخته می شود ، می تواند باعث بهتر شدن ظاهر و نسبت بينی شما و هارمونی  با صورت شما بشود و منجر به اعتماد به نفس گردد . همچنين جراحی بينی می تواند باعث بهتر شدن يك مشكل تنفسی شده يا ابنورمالیتی های ايجاد شده ناشی از ضربه و آسيب يا يك مشكل بدو تولدی را بهتر نمايد و عمل جراحی می تواند باعث تغيير اندازه كلی ، نوك، پل و حفرات بينی شما بشود .

 آيا من يك كانديدی برای جراحی زيبايی بينی ( رينوپلاستی ) می باشم؟

جراحی زيبايی بينی يك عمل جراحی بشدت اختصاصی می باشد و بهترين نتايج را از طريق يك مشاوره كامل با یک فوق تخصص جراح پلاستیک بدست می آيد . در حاليكه تقريبا هر گونه تغيير فيزيكی از طريق جراحی بينی امكان پذير می باشد، يك جراح زيبايی می تواند بهترين رويكرد برای دستيابی به يك نتيجه متعادل بر پايه مشخصات منحصر به فرد بينی شما كه مرتبط با تمامی صورت شما می باشد را ، پيشنهاد نمايد.

جراحي زيبايي بيني (رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینی

 

  بهترين كانديدها برای جراحی زیبایی بينی شامل :

 • افراديكه رشد صورتشان كامل شده است ، عموما جراحی بر روی افراد 18 ساله يا بزرگتر انجام می شود
 • افرادی كه از لحاظ فيزيكی سالم می باشند
 • افراد با ديد مثبت و اهداف اختصاصی اما واقع بينانه در ذهن برای بهتر شدن ظاهر خودشان

قبل از جراحی عمل بینی

 چگونه من برای جراحی زيبايی بينی (رينوپلاستی ) آماده شوم ؟

آماده سازی شما برای جراحی بينی شامل:

 • تستهای آزمايشگاهی يك يا ارزيابی بالينی
 • تصوير برداری از بينی شما جهت بررسی كامپيوتری تصاوير جهت نشان دادن بالقوه نتايج بعد از عمل جراحی
 • مصرف داروهای خاص يا تنظيم نمودن مصرف داروهای فعلی
 • توقف سيگار كشيدن در قبل از عمل جراحی
 • اجتناب از مصرف آسپيرين، داروهای ضدالتهابی ، مكمل های گياهی به دليل افزايش خطر خونريزی

  چگونه جراحی زيبايی بينی ( رينوپلاستی ) انجام می شود ؟

براي شكل دهی مجدد بينی ،  جراحی يا به صورت يك عمل جراحی زيبايی بينی بسته جايی كه برش ها در داخل بينی مخفی می شود انجام می گيرد يا به صورت جراحی باز ، جايی كه برش در عرض كولوملا ، يك نوار باريكی از بافت كه باعث جداسازی حفرات بينی مي شود ، صورت می پذيرد . باقيمانده برش مشابه با تكنيك بسته می باشد. از طريق اين برش ها، بافتهای نرم كه بينی را می پوشاند ، به آرامی بلند می شود و اجازه دسترسی برای شكل دهی مجدد ساختار بينی را مي دهد.

جراحی زيبايی بينی می تواند بينی را كوچك نموده يا با استفاده از گرافتهای غضروفی از ديگر مناطق بدن شما باعث بزرگ شدن ساختارهای بينی بشود. بطورتيپيك ، از قطعات تيغه وسط بينی (سپتوم) برای اين هدف استفاده می شود . گاهی اوقات يك قطعه غضروف از گوش و ندرتا يك تكه از غضروف دنده ممكن است مورد استفاده قرار گيرد. اگر تيغه بينی شما انحراف داشته باشد، می توان اين را صاف نموده و بيرون زدگی داخل بينی را كاهش داده تا باعث بهتر شدن تنفس بشود . در زماني كه ساختار زيرين بينی به شكل مورد نظر شكل دهی داده شده ,پوست بينی و بافت بر روی ساختار زيرين برگردانده می شود و برش ها بسته می شود. برش های اضافی ممكن است در چين های طبيعی حفرات بينی داده شود تا اندازه آنها تغيير يابد. در صورتی كه بر روی تيغه بينی جراحی شده باشد ، جراح شما مي تواند اسپلينت ها و لوله های داخلی را برای حمايت از بينی در حاليكه در هفته اول متعاقب جراحی ترميم می يابد، تعبيه نمايد. جراحی بينی معمولا 3-2 ساعت طول می كشد تا كامل شود، اگر چه ممكن است بر حسب نوع بينی طولانی تر شود.

  انواع مختلف جراحی زيبايی بينی وجود دارند :

 • از رينوپلاستی باز برای شكل دهی عمده بينی استفاده می شود . برش ها در نوار پوستی عمودی كه حفرات بينی را جدا می نمايد و به آن كولوملا گفته می شود، داده می شود . سپس پوست و بافت نرم از ساختارهای زيرين بينی بلند شده بطوری كه جراح می تواند آناتومی بينی را ببيند.
 • از رينوپلاستی بسته برای شكل دهی خفيف بينی استفاده می شود . برش ها را می توان در داخل بينی داد.سپس پوست بينی از استخوان و غضروف كه شبكه حمايتی آن را تشكيل می دهد، جدا می شود. در زمانی كه در معرض ديد قرار گرفت، می توان استخوان و غضروف را برداشته، شكل دهی مجدد نمود ، بزرگتر نمود يا مجددا مرتب نمود تا به شكل جديد مورد نظر برسد.
 • رينوپلاستی ثانويه كه همچنين به آن رينوپلاستی بازبينی گفته می شود ؛ برای تصحيح مشكلاتی که پابرجا می ماند يا بعد از يك جراحی اوليه بينی ايجاد می شود ؛ انجام می شود . اگر چه مشكلات ممكن است جزئی بوده و به سادگی تصحيح شود ، مشكلات ممكن است به مراتب پيچيده باشد كه باعث می شود رينوپلاستی ثانويه به مراتب مشكل تر باشد . رينوپلاستی ثانويه را می توان به صورت باز يا بسته انجام داد.

فيلررينوپلاستی : اين در برگيرنده استفاده از فيلرهای قابل تزريق براي پر نمودن فرورفتگی ها، محو نمودن زوايای حاده يا تغيير زاويه نوک بينی برای بازيابی تقارن می باشد.  براي مثال به جایبرداشتن يك قوز (Hump)، جراح شما می تواند از يك فيلر قابل تزريق برای ايجاد تقارن بيشتر در بينی استفاده نمايد. فیلرهای قابل تزریق در حالی كه موثر می باشد، اما ارائه كننده نتايج طولانی مدت نمی باشند .

 

 چه نتايجی را من می توانم انتظار داشته باشم؟

جراحی زيبايی بينی می تواند به طور قابل توجهی باعث تغيير ظاهر بشود . احساس عدم رضايت با ظاهر بينی خود ، بلافاصله بعد از عمل جراحی شايع می باشد. در اين مرحله بينی همچنان تورم دارد و می تواند برای رسيدن به شكل نهايی بينی شما ، تا يك سال زمان نياز داشته باشد .

در طی اين دوره ممكن است تغييرات تدريجی در ظاهر بينی شما به دنبال رسيدن به يك نتيجه نهايی ايجاد شود ، در حاليكه نتايج جراحی بينی دائمی است، جراحی باعث پيشگيری از اثرات پيری نمی شود. پيگيری توسط جراح فوق تخصص پلاستیک شما برای حفظ و نگهداری نتايج شما، مهم می باشد.

چه مسائلی در ريكاوری مطرح می باشد؟

جراحی زيبايی بينی به صورت يك جراحی سرپايی انجام می شود. ريكاوری شما به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد.

اگر بينی دچار كاهش اندازه شود ، از يك اسپلينت استفاده می شود يا بينی به ملايمت با گاز آغشته به دارو مسدود می شود. همچنين از يك اسپلينت خارجی  در زمانی كه بينی در حال ترميم است ، استفاده می شود . بخيه های شما قابل جذب می باشد و نيازمند كشيدن نمی باشد. اگر يك برش در عرض نوار عمودی جداكننده حفرات بينی (كولوملا) داده شود ، از بخيه های پوستی استفاده می شود و در عرض7-4 روز كشيده می شود.

تورم و پری بينی برای چندين هفته متعاقب جراحی شايع می باشد. اكثر بيماران در عرض چند روز به فعاليت های سبك برمی گردند، اما جهت انجام فعاليت فيزيكی كامل به چند هفته زمان نياز می باشد.

 آيا جراحی زيبايی بينی ( رينوپلاستی ) ايمن است؟

تمامی اعمال جراحی دارای درجاتی از خطر است ، عوارض بالقوه ناشی از جراحی زیبایی بينی شامل:

تورم اطراف چشم ها

خونمردگی در اطراف چشم ها

خونريزی ، عفونت

دشواری در تنفس

دشواری در بوييدن (معمولا به دليل تورم موقتی است).

مطالب مرتبط:

عوارض تنفسی جراحی زيبايی بينی

عمل بینی در زمستان

پروتز سینه چیست؟