ليفت ران

ليفت ران

 جراحان فوق تخصص پلاستيک از تكنيك های هنرمندانه ای برای كامل نمودن اعمال جراحی ليفت ران استفاده می نمايند . جراح شما از بهترين رويكرد برای نيازهای شما برای كاهش ظاهر و اندازه داخل يا خارج ران ها، كمك به دستيابی به یک اندام كه به مراتب سفت تر يا با ظاهر جوانتر و متناسب با تصوير كلی بدن شما می باشد، استفاده می نمايد.

لیفت ران آيا من كانديد ليفت ران می باشم؟

عمل جراحی ليفت ران باعث شكل دهی مجدد ران ها از طريق برداشت پوست اضافی می شود و منجر به پوست صاف تر و ابعاد متناسب تر ران ها و قسمت پايين تنه می شود در زمان انجام ليفت ، جراح می تواند پوست داخل يا خارج ران را بردارد .

 ليفت ران

اگر كاهش وزن و ورزش نتوانستند باعث دستيابی شما به اهداف خودتان بشوند ، ممكن است جراحی ليفت ران برای شما مناسب باشد.

كانديداهای خوب برای يك ليفت ران شامل :

 • افرادی كه وزن نسبتا ثابت دارند
 • افراد با بافت نرم اضافی در امتداد سمت داخل ران و يا خارج ران
 • افراد سالمی كه دارای شرايط بالينی كه مختل كننده ترميم يا خطر افزايش يافته جراحی می باشد , نباشند
 • افراد غير سيگاری
 • افراد با ديدگاه مثبت و اهداف واقع بينانه در رابطه با آنچه كه جراحی می تواند انجام دهد
 • افراد متعهد به يك سبك زندگی سالم شامل تغذيه و ورزش مناسب

بهترين راه برای تعيين اينكه شما كانديد اين عمل جراحی می باشيد از طريق مشاوره با يك فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد.

 چگونه من برای يك ليفت ران آماده شوم ؟

آماده سازی شما برای جراحی شامل بحث در رابطه با يك سری از پرسش ها در مورد سلامتی شما، علائق و سبك زندگی با جراح فوق تخصص پلاستيك شما می باشد كه شامل:

 • چرا شما تصميم به جراحی گرفته ايد ، انتظارات شما و نتيجه مورد علاقه
 • وضعيت بالينی شما ، آلرژی های دارويی و درمان های طبی
 • استفاده فعلی شما از داروها، ويتامين ها، مكمل های گياهی ، الكل و تنباكو

همچنين جراح شما می بايست :

 • وضعيت سلامتی كلی شما و هر گونه وضعيت های بالينی موجود از قبل يا فاكتورهای خطر را ارزيابی نمايد
 • بدن شما را معاينه و اندازه گيری نمايد و اندازه گيری های دقيق را ثبت نمايد و برای پرونده بالينی شما، عكسبرداری انجام دهد.
 • گزينه های جراحی را با شما در ميان بگذارد
 • نتايج مورد انتظار از جراحی و خطرات و عوارض بالقوه را بيان نمايد

 عمل جراحی ليفت ران چگونه انجام می شود ؟

عمل جراحی با استفاده از بيهوشی عمومی عموما به صورت سرپایی انجام می شود ، طرح های برش پوستی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک شما بر حسب منطقه يا مناطق درمان شده، درجه تصحيح و ترجيح بيمار و جراح تفاوت دارند .

یک تكنيك شايع مورد استفاده برای جراحی شامل قرار دادن برش ها در كشاله ران است كه به سمت پايين گسترش يافته و به دور پشت ران گسترش می يابد. بافت زيرين سفت شده و پوست كاهش يافته و مجددا بر روی بستر زیرین پهن می شود و منجر به ابعاد به مراتب مناسب تر بدن می شود.

انواع مختلف ليفت ران چه مي باشد؟

انواع مختلف ليفت ران وجود دارند كه مناطق خاصی از ران ها را برای اهداف ويژه ای مورد هدف قرار می دهد. در طی يك ليفت داخل ران ، يك برش در جايی كه ران به منطقه پوبيس ( شرمگاهی ) می رسد داده می شود. يك برش از پوست و چربی برداشته می شود و پوست بسته می شود و منجر به سفت شدن پوست ، بهتر شدن ابعاد پا و الاستيسیتی پوستی می شود.

2)  ليفت لترال ران برای سفت نمودن سمت جلو و خارج ران طراحی شده است . در حين يك ليفت سمت خارج ران ، يك برش در امتداد بالای پا جايی كه لبه پايينی لباس زير شما قرار دارد داده می شود . يك ميزان مشخصی از پوست برداشته شده و باقيمانده پوست به سمت بالا كشيده می شود و به منطقه برش پوستی وصل می شود. از طريق اين تكنيك ، ليفت لترال ران باعث سفت شدن پوست در امتداد سمت چپ و راست پا می شود. اين عمل جراحی به ويژه برای افراد با پوست اضافی و كاهش وزن قابل توجه مفيد است .

چه نتايجی را من می توانم انتظار داشته باشم؟

نتايج جراحی تقريبا بلافاصله قابل رويت می باشد اما برای دستيابی به نتايج نهايی بايستی چند هفته صبر نمود. با گذشت زمان، تعدادی از اسكارهای قابل رويت باقی می مانند . نتايج شما با دوام می باشند , در صورتيكه شما يك وزن ثابتی را حفظ نموده و به طور مرتب ورزش نماييد. اسكارها با گذشت زمان بهتر می شوند و حداكثر اين حالت بعد از يك سال به وقوع می پيوندد. به دنبال بالا رفتن سن، از دست رفتن درجاتی از سفتی پوست شما طبيعی است، با اين وجود، اكثر نتايج شما متعاقب جراحی بايستی نسبتا دائمی باشد.

پيگيری توسط يك فوق تخصص جراحی پلاستیک بهترين راه  برای اطمينان از نتايج طولانی مدت متعاقب عمل جراحی می باشد.

چه مسائلی در ريكاوری مطرح است؟

در زمانيكه جراحی شما به اتمام رسيد، پانسمان يا بانداژ بر روی برشهای شما تعبيه می شود . گاها از يك لباس فشاری برای به حداقل رساندن تورم و حمايت از شكل جديد ران های شما در زمان ترميم استفاده می شود.

ممکن است از یک یا چند لوله کوچک و نازک که به طور موقتی در زیر پوست قرار داده می شوند تا هر گونه خون یا مایع اضافی که ممکن است تجمع یابد را تخلیه نمایند ، استفاده شود . از بخیه های عمقی قابل جذب برای قسمت های عمقی برش استفاده می شود و بخیه های پوستی در عرض 2-1 هفته بعد از عمل جراحی برداشته می شوند.

مهم است که بیمار فردی را به عنوان همراه داشته باشد تا او را بعد از جراحی به خانه برده و برای حداقل 2 روز بعد از جراحی به وی کمک نماید. به اکثر بیماران توصیه می شود که برای 10-7 روز جهت ریکاوری به سر کار نروند. در طی این دوره، بایستی بیماران در وضعیت ایستاده یا خوابیده برای کمک به روند ترمیم باشند. بعد از جراحی درجاتی از خونمردگی و تورم می تواند به وقوع بپیوندد که تا یک ماه می تواند به طول بیانجامد. اکثریت بیماران به خوبی بعد از ليفت ران ریکاوری می یابند و اکثرا در عرض 6-4 ماه به فعالیت های روزمره خود برمی گردند.

آیا لیفت ران ایمن است؟

تمامی اعمال جراحی دربرگیرنده درجاتی از خطر می باشند. عوارض جانبی احتمالی متعاقب جراحی ليفت ران شامل:

 • تورم در محل برش ها
 • تجمع مایع در پا
 • لخته های خونی
 • تغییر در حس پوست از قبیل بی حسی و درد
 • ترمیم ضعیف زخم
 
تماس با ما   
تماس باما
آدرس کلینیک