لیفت پیشانی( که همچنین عنوان یک لیفت ابرونیز به آن اطلاق می شود ) باعث به حداقل رسیدن چین هایی می شود که در عرض پیشانی یا در بالا بر روی پل بینی ایجاد می شوند، بهبود خطوط اخم و جای گیری مجدد ابروهای پایین افتاده, می شود. همچنین ممکن است یک لیفت پیشانی با جراحی پلک به تنهایی، (بلفاروپلاستی) توام شود. اما بر خلاف جراحی پلک به تنهایی، یک لیفت پیشانی ارائه کننده یک ظاهر به مراتب صاف تر و در حال استراحت بالای صورت و چشم ها، می باشد. جراح فوق تخصص پلاستیک ارائه کننده انواع مختلف اعمال جراحی لیفت پیشانی می باشد که شامل رویکردهای با حداقل تهاجم می باشند که باعث مخفی شدن برش ها و به حداقل رساندن اسکارهای قابل رویت می شود.

لیفت پیشانی/ ابرو

آیا من کاندید یک لیفت پیشانی/ ابرو می باشم؟

لیفت پیشانی یک عمل جراحی به شدت اختصاصی می باشد، کاندیداهای خوب برای جوان سازی پیشانی شامل:

 • افراد سالم که دارای شرایط وضعیت های بالینی که می تواند باعث مختل شدن ترمیم یا افزایش خطر جراحی بشود، نباشند
 • افراد با اهداف اختصاصی اما واقع بینانه در ذهن برای بهبود بخشیدن به ظاهرشان

چگونه من برای یک لیفت پیشانی/ ابرو آماده شوم؟

آماده سازی شما برای لیفت پیشانی می تواند شامل:

 • تستهای آزمایشگاهی یا یک ارزیابی بالینی
 • مصرف داروهای خاصی یا تنظیم داروهای مصرفی
 • توقف مناسب سیگار در قبل از جراحی
 • اجتناب از آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی می باشد

چگونه یک لیفت پیشانی/ ابرو انجام می شود؟

لیفت پیشانی را می توان به روش های مختلفی انجام داد. روش مرسوم باز شامل ایجاد یک برش ممتد که از گوش شروع شده و در امتداد خط رویش مو به سمت مقابل می رود. برش معمولا در پشت خط رویش مو داده می شود تا اسکار حاصله را مخفی نماید.

جراحان فوق تخصص پلاستیک اعمال جراحی نوآورانه لیفت پیشانی را پیشنهاد می نمایند که شامل استفاده از برش های کوچکتر و تکنولوژی اندوسکوپیک برای بلند نمودن ابروها و کاهش خطوط اخم می باشد.

با روش اندوسکوپیک، به جای ایجاد یک برش بلند، جراح شما از ۵-۳ برش کوتاهتر در ناحیه سر,جاییکه اندوسکوپ(وسیله دوربین دارشبیه قلم) به درون یکی از برش ها وارد می شود، استفاده می نماید. این به جراح اجازه می دهد تا بافت ها و عضلات را بر روی یک صفحه تلویزیون ببیند.

جراح فوق تخصص پلاستیک شما از دیگر وسایل اندوسکوپیک که از طریق یک برش دیگر وارد شده اند، استفاده می نماید تا پوست پیشانی را لیفت نموده و عضلات و بافتهای زیرین را برای ایجاد یک ظاهر به مراتب جوانتر بردارد یا تغییر دهد.

همچنین ممکن است یک عمل جراحی لیفت پیشانی با یک لیفت صورت یا دیگر جراحی های زیبایی صورت توام شود.

انواع مختلف عمل جراحی لیفت پیشانی/ لیفت ابرو چه می باشند؟

رویکردهای لیفت پیشانی ارائه شونده شامل:

 • لیفت ابروی باز(لیفت ابروی کرونال و لیفت ابروی خط رویش مو)، که شامل یک برش ممتد است که در سطح گوشهای شما شروع می شود و در اطراف خط رویش مو طی مسیر می نماید.
 • لیفت اندوسکوپیک: این یک جراحی با حداقل تهاجم است که از برش های کوچک در سر استفاده می نماید. یک اندوسکوپ (یک دوربین کوچک در انتهای یک لوله نازک) به درون یکی از این برش ها وارد شده و جراح بافت ها در عمق پوست را از طریق مانیتور تلویزیون رویت می نماید. یک وسیله دیگری از طریق برش جداگانه وارد شده تا تغییرات لازمه صورت پذیرد . از یک تعدادی از تکنیک ها برای نگه داشتن بافت در یک وضعیت بالا قرار گرفته استفاده می شود این رویکرد منجر به اسکار حداقل شده و می تواند باعث کوتاه شدن زمان ریکاوری بشود.
 • ثابت نمودن ابرو(Brow Pexy) ، که وضعیت ابرو را از طریق یک برش در پلک تنظیم می نماید
 • لیفت مستقیم ابرو که با یک برش در بالای خط موی ابرو یا در چروک های پیشانی، ابرو را سر جایش بالا می برد( این رویکرد معمولا برای مردان سالمند نگه داشته می شود)

 

چه نتایجی را من می توانم انتظار داشته باشم؟

نتایج نهایی جراحی لیفت پیشانی شما در عرض چندین هفته نمایان خواهد شد. در حالیکه یک لیفت پیشانی باعث توقف روند پیری شما نمی شود، عمل جراحی به طور تیپیک بسیار با دوام است.

اثرات عمل جراحی می تواند برای سالیان زیادی تا حتی مادام العمری باشد، اما در تعدادی از بیماران لازم است تا عمل جراحی تکرار شود.

مراقبت های بعد از عمل جراحی همراه با محافظت مادام العمری در مقابل نور خورشید برای حفظ و نگهداری نتایج شما بسیار مهم می باشد.

چه مسائلی در ریکاوری مطرح می باشد؟

ریکاوری متعاقب یک لیفت پیشانی / لیفت ابرو زمان بر است و مهم است که شما در این زمینه صبر و حوصله داشته باشید.

جراح شما یک کمپرس سرد را برای ۴۸ ساعت متعاقب جراحی توصیه می نماید و در همین حال در حالت استراحت بایستی سر شما در بالاتر از بستر قرار گیرد. بخیه ها تقریبا یک هفته بعد از عمل جراحی برداشته می شوند. اکثر بیماران در عرض ۲ هفته به طور کامل بهبود می یابند و به زندگی روتین خودشان برمی گردند.

آیا لیفت پیشانی/ ابرو ایمن می باشد؟

تمامی اعمال جراحی دارای درجاتی از خطر می باشند. عوارض احتمالی متعاقب یک لیفت پیشانی/ لیفت ابرو شامل:

 • بی حسی موقتی یا خارش پیشانی
 • میزان اندک از دست رفتن مو در منطقه برش
 • خونریزی در زیر پوست پیشانی
 • تورم طول کشیده
 • آسیب به عصبی که باعث بالا بردن ابرو می شود(نادر)

مطالب مرتبط:

جراحی زیبایی بینی