پرسش‌های متداول بوتاكس

پرسش‌های متداول بوتاكس

موارد کاربرد مورد تائید و بدون تائید تزریق بوتوکس چه می‌باشند؟
در سال 2002 FDA استفاده در زیبایی بوتوکس را جهت درمان خطوط اخم متوسط تا شدید بین ابروها (خطوط گلابلار) را پذیرفت، اما از بوتوکس گاهاً برای موارد دیگر همانند چین‌های کنار چشم (crow’s feet)، چین‌های پیشانی و باندهای گردنی استفاده می‌شود. بوتوکس برای درمان اسپاسم پلک‌ها (بلفارواسپاسم)، اسپاسم‌های شدید عضله گردن (دیستونی گردنی) و تعریق شدید (هیپر هیدروزیس شدید اولیه زیر بغلی) مورد تائید قرار گرفته است. بلوک عضلانی برای درمان با لغین مبتلا به دیس توی گردنی (انقباضات عضلانی گردن) مورد تائید قرار گرفته است. این روش به میزان کافی در بچه‌های مبتلا به دیس تونی گردنی مورد آزمایش قرار گرفته است. در حال حاضر Dysport برای درمان چین‌های پیشانی و خطوط اخم مورد تائید قرار گرفته است. در حال حاضر بوتوکس برای درمان انواعی از دیگر بیماری‌ها از قبیل اوستئوآرتریت زانو و لگن، و اختلال مفصل تمپوروماندییولار، سردرد میگرنی و بزرگی خوش‌خیم پروستات (BPH) مورد مطالعه قرار گرفته است.
چه تفاوتی بین بوتوکس و فیلرهای تزریقی مرتبط با زیبایی وجود دارد؟
بوتوکس از طریق بلوک نمودن شیمیایی عضلات بیش از حد فعال صورت، به طور موقتی چروک‌های دینامیک ایجاد شده توسط این عضلات را به دلیل شل شدگی عضلانی برطرف یا تصحیح می‌نماید. بوتوکس فقط برای تصحیح چروکهای دینامیک مؤثر می‌باشد. افتادگی پوست و چروک‌های صورت به دنبال بالا رفتن سن به دلیل نازک شدن و شکسته شدن کلاژن به وقوع می‌پیوندد. این نوع از چروک‌ها (چروک‌های استاتیک) از چروک‌های دینامیک متفاوت بوده و نیازمند استفاده از فیلرهای برای پر نمودن مناطق فرورفته می‌باشند. انواع مختلفی از فیلرهای قابل تزریق در دسترس می‌باشند که شامل Restylane، Collagen، Sclptra، Cosmopast، Cosmoderm، Hylaform ، Radiesse می‌باشند.
آیا می‌توان از بوتوکس جهت درمان تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) استفاده نمود؟
اثبات شده است که تزریقات بوتوکس در برطرف نمودن و کاهش تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) بسیار مؤثر می‌باشند. تعریق بیش از حد یک وضعیت شایع و بسیار اضطراب‌آوری می‌باشد. برای آن دسته از افراد مبتلا، این وضعیت ناتوان‌کننده همراه با اختلالات عمده‌ای در فعالیت زندگی روزمره و تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های شغلی می‌باشد. این وضعیت به انواع اولیه یا ناشناخته تعریق بیش از حد که معمولاً موضعی و محدود به حفره زیر بغل، کف دست، پاشنه پا و صورت می‌باشد و تعریق بیش از حد ثانویه که می‌تواند موضعی بوده یا تمامی بدن را درگیر نماید تقسیم می‌شود. تعریق بیش از حد ثانویه به دلیل انواعی از علل شامل وضعیت‌های بالینی زمینه‌ای یا پاسخ‌های تشدید یافته فیزیولوژیک به گرما، رطوبت یا ورزش می‌باشد. تزریقات بوتوکس در حفره زیر بغل باعث ایجاد یک کاهش موضعی، طولانی مدت ولی برگشت‌پذیر در انتقال شیمیایی به غده عرق می‌شود که منجر به تولید کاهش یافته عرق می‌گردد.
تماس باما
آدرس کلینیک