یک لیفت لب می تواند از طریق بهبود بخشیدن ظاهر لب بالایی باعث بهتر شدن نشانه های قابل رویت پیری بشود. معرفه هایی از قبیل لب بالایی بلند، برگشت رو به پایین گوشه لب ، پوشانده شدن دندان های بالایی توسط لب بالا می توانند باعث ایجاد اثرات ناخوشایند و یک ظاهر پیر بشوند.

جراحان فوق تخصص پلاستیک انواع مختلف اعمال جراحی لیفت لب را پیشنهاد می نمایند که شامل یک لیفت مرکزی لب است که باعث کوتاه شدن لب بالا و نمایان شدن دندان های بالایی می شود . همچنین یک عمل جراحی لیفت لب می تواند به افزایش نمایش ( show یا قسمت قرمز لب بالایی ) از طریق کاهش فاصله بین بینی و لب بالایی کمک نماید . این نوع از بهبود ظاهر صورت ضرور تا باعث بزرگ و حجیم شدن لب نمی شود اما به بلند نمودن منطقه لب بالایی کمک نموده و باعث می شود که بزرگتر به نظر برسد. برش به سادگی در قاعده بینی مخفی می شود.

لیفت لب

آیا من کاندید لیفت لب می باشم؟

اگر شما در رابطه با نشانه های قابل رویت پیری صورت در اطراف منطقه دهان نگران می باشید، در اینجاست که یک لیفت لب ممکن است برای مثال مناسب باشد فاکتورها اضافی برای یک کاندید ایده آل شامل:

  • یک لب بالای نازک
  • عدم رویت دندان ها در زمانی که لب ها از یکدیگر جدا می باشند.

چگونه من برای یک لیفت لب آماده شوم؟

اگرچه بطوتیپیک به عنوان یک عمل جراحی سرپایی با استفاده از ماده بی حسی موضعی انجام می شود ، آماده سازی شما برای جراحی لیفت لب همچنین شامل یک جلسه مشاوره با جراح فوق تخصص پلاستیک شما در رابطه با وضعیت سلامتی شما، علائق های  شما و سبک زندگی شما می باشد. جراح فوق تخصص پلاستیک وضعیت کلی سلامتی شما و هر گونه وضعیت های بالینی موجود از قبل یا فاکتورهای خطر را به عنوان بخشی از مشاوره با شما ارزیابی می نماید.

برای اطمینان از بهترین نتایج از عمل جراحی لب، برای گفتگو در موارد زیر آماده باشید:

  • چرا شما می خواهید جراحی کنید ، انتظارات و نتیجه مورد نظر شما
  • شرایط بالینی ، آلرژی های دارویی و درمانهای پزشکی
  • استفاده فعلی از داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل، تنباکو و سایر داروها
  • جراحی های قبلی

همچنین جراح فوق تخصص پلاستیک شما ممکن است:

گزینه های در دسترس برای لیفت لب شما و دیگر اقدامات جوانسازی صورت را با شما در میان بگذارد

  • صورت شما را معاینه نموده و اندازه گیری نماید
  • عکس هایی برای پرونده بالینی شما بگیرد
  • گزینه های جراحی لیفت لب شما را بیان نموده و یک مسیر درمانی پیشنهاد نماید
  • نتایج احتمالی یک لیفت لب را همراه با خطرات و عوارض بالقوه بیان نماید

 یک لیفت لب چگونه انجام می شود؟

یک جراحی لیفت لب می تواند در انواعی از روش ها انجام شود و اعمال جراحی بر حسب نیازهای اختصاصی هر بیمار به شدت اختصاصی می باشند.

لیفت مرکز لب : یک لیفت مرکزی لب باعث کوتاه شدن لب بالا و و پیش بردن قسمت قرمز لب می شود تا به ایجاد ظاهر حجمی بیشتر در لب بالایی کمک نماید. این توسط ایجاد یک برش کوچک مستقیما در زیر بینی که توسط بینی مخفی می شود، انجام می گردد.

گوشه های رو به پایینی برگشته دهان : به گوشه های به پایین برگشته دهان می توان توسط انجام یک جراحی مشابه همانند لیفت قسمت مرکزی لب پرداخت. با یک برش کوچک که در کنار دهان داده می شود , این جراحی به قرار دادن گوشه های دهان در یک وضعیت به مراتب جذابتر کمک می نماید. با هر رویکردی ، بخیه های بسیار ظریفی در حین جراحی تعبیه می شوند و عموما ۵-۴ روز بعد از جراحی برداشته می شوند.

چه نتایجی را من می توانم انتظار داشته باشم؟

بیماران می توانند انتظار تجربه خونمردگی جزئی بعد از عمل جراحی  را داشته باشند که بطورتیپیک کمتر از یک هفته طول می کشد .

نتایج متعاقب لیفت لب شما طولانی مدت است.  شما می توانید از طریق یک سبک زندگی سالم و محافظت مادام العمری در مقابل نور خورشید به باقی ماندن ظاهر جوان شده و به مراتب شاداب خود کمک نمایید. مشاوره های بعد از عمل جراحی با جراح فوق تخصص پلاستیک شما به اطمینان از نتایج لیفت لب شما کمک می نماید .

چه مسائلی در ریکاوری مطرح می باشد؟

شما ممکن است خونمردگی جزئی را تجربه نمایید که در عرض کمتر از یک هفته برطرف خواهد شد. جراح فوق تخصص پلاستیک شما، بهترین توصیه در رابطه با بهترین طرح ریکاوری را به شما می نماید .

آیا لیفت لب ایمن می باشد؟

لیفت لب یک جراحی کاملا مشخصی است که باعث می شود لب ها به مراتب جوانتر و جذاب تر بشوند . این یک جراحی با حداقل تهاجم می باشد که مدت زمان دوری از کار و درگیری ناشی از جراحی حداقل می باشد . ندرتا یک اسکار ممکن است قابل رویت باشد. در غیر این صورت خطرات اندکی در رابطه با این نوع عمل جراحی وجود دارد.

مطالب مرتبط:

جراحی پیشرفته لیفت صورت

لیفت بدن

لیفت صورت برای مردان