جراحان فوق تخصص پلاستیک ارائه کننده انواعی از رویکردهای لیفت وسط صورت می باشند که شامل یک گزینه با حداقل تهاجم بنام یک  لیفت پوستی وسط صورت (PML) یا لیفت گونه است .

 یک لیفت وسط صورت/ گونه چه می باشد؟

یک لیفت وسط صورت که به آن لیفت گونه نیز گفته می شود به اولین نشانه های پیری که شامل افتادگی گونه ها و منطقه اطراف می باشد ، می پردازد. در بسیاری از موارد ، لیفت صورت سنتی ، نه تنها بطور کامل مناطق بالای گونه و پلک تحتانی را درمان نمی کند، بلکه گاها با گذشت زمان باعث صاف شدگی و طویل شدن صورت می شود . یک لیفت گونه باعث بالا بردن توده چربی در گونه می شود که به آن molar fat pad گفته می شود و باعث ایجاد حالت پری برای چشم ها و گونه ها شده و منجر به یک ظاهر شاداب و سرحال می شود. نتایج نسبت به موارد پیشنهادی تزریقی بمراتب با دوام تر است و ریکاوری از یک لیفت وسط صورت نسبت به یک لیفت صورت سنتی بمراتب سریعتر است.

لیفت وسط صورت,لیفت صورت, لیفت گونه

 آیا من کاندید یک لیفت وسط صورت/ گونه می باشم؟

یک لیفت وسط صورت یک اقدام کاملا اختصاصی است. کاندیداهای خوب برای یک لیفت وسط صورت شامل :

  • افراد با سنگینی بافت زیر گونه ها
  • افراد با خالی بودن زیر چشم ها
  • افراد سالمی که دارای وضعیت های بالینی که باعث مختل شدن ترمیم یا افزایش خطر جراحی میشود , نمی باشند

چگونه باید برای یک لیفت وسط صورت / گونه آماده شوم؟

آماده سازی برای عمل جراحی شما می تواند شامل :

  • تست های آزمایشگاهی یا یک ارزیابی بالینی
  • مصرف داروهای خاص یا تنظیم داروهای مصرفی فعلی
  • قطع کامل سیگار کشیدن در قبل از جراحی
  • اجتناب از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل خطر افزایش یافته خونریزی می باشد.

 چگونه لیفت وسط صورت / لیفت گونه انجام می شود ؟

به طور سنتی یک لیفت گونه باعث بالا بردن بافت های افت نموده و آویزان گونه (molar fat pad) توسط استفاده از انسیزیون های جزئی در اطراف خط رویش مو و گوش می شود . این رویکرد باعث ایجاد یک ظاهر به مراتب جوان تر برای استخوان های گونه شده و باعث کاهش خط خنده ناز و لابیال در اطراف دهان می شود . سپس بخیه ها در توده چربی (fat pad) گونه تعبیه می شوند تا آن را به وضعیت اولیه اش بالا ببرد . جراح فوق تخصص پلاستیک شما بخوبی در رابطه با استفاده از دوربین های اندوسکوپیک و دیگر پیشرفت های تکنولوژیک برای جراحی های وسط صورت که پوست و بافت عضلانی در گونه ها و سفت نمودن و کم عمق نمودن ظاهر خطوط ماریونت(خط عمودی که از گوشه های خارجی دهان در امتداد سمت خارجی چانه به سمت پایین رفته اند) و چین های نازولابیال را در بر می گیرد , آموزش دیده اند . جراحی تقریبا ۲ ساعت طول می کشد مگر آنکه جراحی های اضافی در این زمان انجام شود.

 انواع مختلف جراحی های لیفت وسط صورت/ لیفت گونه چه می باشند؟

یکی از جدیدترین رویکردها به لیفت وسط صورت شامل : لیفت وسط صورت جلدی با حداقل تهاجم (PML یا Percutaneous mid-face lift) می باشد.

در طی یک لیفت وسط صورت با حداقل تهاجم ، جراح فوق تخصص پلاستیک شما ، با استفاده از یک سیستم ساده تعلیقی که مستقیما در زیر پوست قرار داده می شود توده چربی گونه را به سر جایش می آورد. یک برش کوچک در خط رویش مو در ناحیه گیجگاهی (بین گوش و پیشانی ) و دو سوراخ کوچک بر روی گونه باعث فراهم شدن دسترسی برای سوزن های مورد استفاده برای رد نمودن بخیه های به شدت نازک در زیر پوست از طریق بالای توده چربی گونه می شود.

بخیه ها که برای هر توده چربی دو تا می باشند به ملایمت سفت می شوند تا زمانیکه توده چربی گونه به طور صحیحی در سر جایش قرار گیرد. سپس این بخیه ها در محل برش بر روی کنار سر به یک مقطع بافتی سفت بنام فاشیای تمپورال سفت و ثابت می شوند. لیفت صورت با حداقل تهاجم تقریبا ۳۰-۲۰ دقیقه طول می کشد.

چه نتایجی را باید من انتظار داشته باشم؟

یک لیفت میان صورت می تواند به طور قابل توجهی ظاهر شما را تغییر دهد. در حالیکه نتایج شما به صورت فوری می باشد، برجستگی گونه(cheek pad) می تواند به صورت بیش از حد تصحیح شده به نظر برسد ، اما با گذشت زمان، گونه در یک وضعیت طبیعی قرار می گیرد. برای حفظ و نگهداری این نتایج ، بررسی و پیگیری توسط جراح فوق تخصص پلاستیک شما در بعد از عمل جراحی و همینطور یک محافظت معنادار و مادام العمری در مقابل نور خورشید ضروری است

چه مسائلی در زمان ریکاوری مطرح است؟

لیفت صورت تحت بیهوشی عمومی یا تسکین هشیار انجام می شود و به صورت یک عمل جراحی سرپایی صورت می پذیرد. ریکاوری معمولا ۱۰ روز طول می کشد و اکثر بیماران فقط نیازمند یک هفته دوری از کار یا دیگر فعالیت های منظم می باشند. خونمردگی جزئی و تورم بعد از عمل جراحی توسط استفاده از یخ برای  ۴۸-۲۴ ساعت اول کاهش می یابد.

به دلیل این که جراحی زیبایی شما به صورت سرپایی انجام میشود، خواهشمند است حتما کسی را همراه داشته باشید تا شما را به خانه برگرداند و برای حداقل ۲۴ ساعت اول بعد از عمل جراحی همراه شما باشد.

آیا عمل لیفت وسط صورت/ لیفت گونه ایمن است؟

تمامی اعمال جراحی دربرگیرنده درجاتی از خطر می باشند. عوارض احتمالی ناشی از یک لیفت وسط صورت شامل:

تورم و خونمردگی بی حسی موقتی در زیر چشم ها
بی حسی موقتی عضلات در زمان حرکت دادن قسمت وسطی صورتلخته های خونی( نادر) هماتوم (خون در زیر پوست) یا سروما(مایع در زیر پوست)
عفونتاز دست رفتن مو در امتدادمحل برش
مشکلات ترمیم زخم 

 مطالب مرتبط:

لیفت صورت برای مردان

عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی

لیفت باسن